Як захистити банківський рахунок від шахраїв та кіберзлочинців

Сьогодні, деякі українці стикаються з випадками зникнення грошей з їхніх карток. І, перш за все, це відбувається через певні шахрайські схеми, які спочатку не здаються такими. Річ у тім, що шахраї постійно вигадують нові способи видурювання коштів та отримання доступу до рахунків, тому потрібно бути обережними та підготовленими. 

Зі свого боку, банки захищають рахунки клієнтів різними способами, від 16-значного номера картки, до надання їй окремого пін-коду. При цьому, пін-код завжди можливо змінити на власний розсуд. Також, варто знати деякі прийоми, які допоможуть більш надійно убезпечити рахунок у банку. А, провести час з користю допоможуть бездепозитні бонуси на b-p.com.ua, які пропонують запуск слотів без вкладень.

Про дзвінки “менеджерів банку” та інших невідомих персоналій

Взагалі, більшість шахрайських схем відбувається за допомогою телефону, тобто номером, який вказано у банку, як фінансовий. При цьому, кожна людина в курсі, що крім номера картки, нічого повідомляти не можна. Але, є декілька хитрощів, до яких вдаються зловмисники:

  • Представляються співробітником фінустанови та повідомляють про блокування рахунку. Далі йде частина, коли буцімто банк створює клієнту нову картку і, для цього потрібно скористатися його грошима для переказу;
  • Дзвонять нібито з відділу безпеки Нацбанку (відразу можна класти слухавку, бо Нацбанк працює напряму лише с банками, а не клієнтами);
  • Надсилання смс-повідомлень з текстом про якийсь невідомий виграш, який потрібно спочатку купити (типу “зранку гроші, а ввечері стільці”).

Аналогічні “листівки щастя” можуть надходити з посиланням у кінці тексту. Там пропонується натиснути на цю адресу та отримати винагороду. Але, цілком можливо зіткнутися з фішингом, який відразу скопіює всю конфіденційну інформацію стосовно рахунку. 

Звичайні та креативні підходи у збереженні власного рахунку від злодіїв

По-перше, для фінансових справ краще зробити окремий номер телефону, який нікому не можна повідомляти. При цьому, для розрахунків у мережі можна використовувати окрему інтернет-картку. Тобто, це не повинна бути картка, до якої постійно надходить зарплата, допомога, пенсія тощо. 

По-друге, потрібно встановити конкретні ліміти для кожного рахунку та придумати надійний пароль для входу у кабінет віртуального банкінгу. При цьому, не варто зберігати велику суму у межах однієї картки (краще розподілити її по кількох рахунках). І наостанок можна скористатися банківською послугою страхування власних коштів від шахрайства.

Коментарі вимкнені.