Рекуператор як важлива складова вентиляційної системи

Кліматична техніка являє собою певний набір обладнання, метою встановлення якого є забезпечення комфортного мікроклімату всередині помешкання. Це можуть бути різні прилади: зволожувачі, вентиляція, кондиціонування чи обігрівачі. Вони особливо актуальні під час літньої спеки.

Магазин кліматичної техніки PROVENT надає свої послуги у продажі товарів для покращення умов всередині помешкання, а також інших корисних пристроїв:

  • вентиляційного обладнання;
  • електричних двигунів та інших приладів;
  • димарів;
  • насосів та помп;
  • теплообладнання.

Завдяки цим приладам можна значно підвищити комфорт у житловому, виробничому чи офісному приміщенні. Для цього важливо придбати якісне обладнання та дотримуватися правил його експлуатації. Усі товари у каталозі магазину мають відповідні сертифікати та гарантії.

 

Рекуператор: що це таке, принцип роботи

Рекуператор є ефективним механізмом енергоощадження у сучасних вентиляційних системах. Його наявність актуальна як у житловому, так і в комерційному секторі у зв’язку з постійним подорожчанням енергоносіїв. Основним принципом роботи пристрою є вилучення відпрацьованого повітря з приміщення назовні та подача свіжого, очищеного з вулиці.

При цьому, теплообмін відбувається без змішування потоків повітря, завдяки чому влітку до кімнати надходить охолоджений потік, а взимку ー теплий. Таким чином, у приміщенні підтримується оптимальний рівень температури з мінімальними додатковими витратами на опалення та кондиціонування.

Як працюють різні типи моделей

Придбати рекуператор повітря можна на сайті Provent за посиланням https://provent.ua/ua/category/rekuperatory-vozdukha/. Тут знайдеться все необхідне обладнання для комфортного мікроклімату у помешканні.

У пластинчастому теплообміннику потоки вхідного та вихідного повітря чергуються й відокремлюються одне від одного спеціальними пластинами, через які відбувається процес теплообміну. Таким чином, тепло від вихідного потоку повітря передається масі, яка входить ззовні.

 

При використанні роторного рекуператора:

  • вхідний та вихідний потоки повітря йдуть перпендикулярно до площини обертання крильчатки;
  • маси чергуються, відповідно, наповнювач ротора у вигляді гофрований алюмінієвої стрічки почергово змінює температуру;
  • таким чином здійснюється подача зігрітого потоку повітря досередини помешкання в зимовий період.

Окрім відносно більшої ефективності у порівнянні з пластинчастими теплообмінниками, основною перевагою роторного рекуператора є відсутність необхідності додаткового відведення конденсату.

За формою рекуператор буває різним, окрім класичних пластинчастих та роторних механізмів можуть застосовуватися трубчасті й ребристі конструкції. Для виготовлення використовують метал, пластик, кераміку, целюлозу. Кожна з цих важливих складових вентиляційної системи має власні переваги й особливості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *