Xiaomi виходить на ринок електрокарів

Для китайської компанії Xiaomi 2023 рік завершився важливою подією – в мережі було представлено офіційні фото першого електроавтомобіля власного виробництва. Очікується, що у 2024 році Xiaomi нарешті втілить свій амбіційний проєкт, тим більше, що раніше китайці вже робили кроки у цьому напрямку, але лише спільно з іншими гігантами ринку. 

Деталі нової моделі

Перший самостійний електрокар від Xiaomi буде мати назву Xiaomi SU7 та за своїми базовими показниками здатний конкурувати із вже визнаними гравцями на ринку. В останні роки китайські виробники відчутно зміцнили власні позиції у світі, тож тепер мова йде не про дешевий аналог, а про повноцінний ексклюзивний товар у багатьох напрямках. Мабуть, єдине, що поки залишається незмінним – це ставлення китайців до азартних розваг в той час, коли у світі спостерігається тенденція до їх легалізації, тож поки що слоти на гроші – це розвага не для жителів Піднебесної.

Анонсовано, що новий автомобіль надійде у продаж у двох версіях – базовій та преміальній. Їх відмінність полягає у дрібних деталях, проте найголовнішою вважається збільшений запас ходу для дорожчої моделі – там він становитиме 800 км, тоді як базова комплектація дозволить їхати 668 км.

Вперше Xiaomi заговорили про свої плани ще у 2021 році, а результат старань планується представити протягом першого півріччя 2024 року. Звичайно ж, не обійшлося і без джерел інформації. Наприклад, у мережу потрапила цікава порівняльна характеристика, де Xiaomi SU7 “переграє” за швидкістю розгону Taycon Turbo.

Технічні характеристики

Особливу увагу в електрокарах традиційно приділяють “серцю” авто – у Xiaomi SU7 буде встановлено власний двигун V6, а також потужною батареєю Qilin, що і забезпечуватиме достатньо довгу автономну роботу. Зазначається, що у задля того, щоб акумулятор для подолання 220 км, достатньо буде почекати всього лише 5 хвилин. 

В салоні очікувано тріумф технологій майбутнього:

  • 16,5 дюймовий дисплей для водія та 7,1 для пасажирів;
  • Проєкційний дисплей для лобового скла;
  • Операційна система HyperOS.

Зазначається, що зовнішній дизайн обох моделей дозволить автомобілю залишатися актуальним ще декілька років. Тим більше, що плани в авторів грандіозні та далекоглядні – протягом наступних 20 років Xiaomi планує затвердитися у пʼятірці найвпливовіших виробників електрокарів на ринку.

Питання ціни поки що не має конкретної відповіді. Більшість аналітиків схиляється до того, що базова версія SU7 може коштувати в районі 30 тис. доларів. Принаймні чутки про те, що модель обійдеться менше ніж у 20 тис., вже спростовані – поважайте технології, відповіли у Xiaomi!

Коментарі вимкнені.