Як тернополяни святкували Масляну (фоторепортаж)

25 та 26 лютого у Тернополі відбувся Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Україна – свята родина!».

У суботу в «Березілі» пройшов огляд-конкурс кращих художніх колективів Тернопільщини «Весно-весняночко, прийди до нас, паняночко!».

У неділю ж забава тривала від обіду до смеркання. О 13-й на майдані перед «Березолем» святкували Масляну. На сцені виступали фольклорні колективи з районів та обласного центру. Утім, публіку більше вабило не високе українське мистецтво, а “сухпайок” з польової кухні. Біля продуктових наметів та столів з наїдками було не проштовхнутися. Усім охочим роздавали млинці з капустою, сиром і сметаною, пиріжки з картоплею, вареники, насипали гречану кашу та наливали чаю. «До чаю» багато людей, звичайно ж, приносили із собою або ж купували у найближчому генделику.

Частина гостей одразу ж поєднували приємне з корисним – з тарілками в руках прямували до сцени, де споживали матеріальні млинці в прикуску з їжею духовною. Дехто ж прилаштувався на підмурівку, одразу поруч з наметами. Причому, окремі гості свята не гидували їсти навіть біля контейнерів для сміття, яких організатори завбачливо вистивили цілу батарею. Як і біотуалетів, що, мабуть, теж стали багатьом в нагоді.

О 16-й годині в «Березілі» розпочалося театралізоване дійство «Благослови, мати, весну закликати!». До зали впускали лише за запрошеннями, пише За Збручем.

Після співів-танців, коли стемніло, було урочисто спалено «Масницю» – величезну ляльку, що бовваніла неподалік сцени ще зранку. Завершилося свято феєрверком, якому організатори навіть дали назву – «Святкова феєрія».

 

Коментарі вимкнені.