Автомобіль — за 45 гривень або Про деякі «секрети» розпаювання майна на Тернопільщині

Нещодавно Нова Тернопільська вже писала про конфлікт між громадою села Довжанка Тернопільського р-ну та місцевим фермером Володимиром Нацюком. Тоді йшлося про нечисті оборудки цього підприємця з майном сільської громади (зокрема, купівлю за заниженими цінами 22-ох об’єктів нерухомості, у тому числі триповерхового адмінбудинку) та продовження заднім числом земельних угод з місцевими мешканцями. Утім, як з’ясувалося, навіть такий занижений розрахунок за майно торкнувся не всіх довжанківських пайовиків — чотирнадцятьом з них так і не заплатили за майно. Вони досі мають на руках свої свідоцтва про право власності на майновий пай, однак Володимир Нацюк заявляє, що все сільське майно вже… його.
Днями обурені пайовики та їхні родичі Олександр Полівчук, Микола Яремко, Микола Стефанів та Остап Шуль завітали до редакції “НОВОЇ…”. Численні інші установи, куди зверталися люди, на жаль, їх проблему не вирішили.
— Ця історія має початок ще у 2001-ому році, — розповідають пайовики. — Тоді в нашому селі була створена комісія з розпаювання колгоспного майна — кожному пайовику з числа працівників колгоспу або пенсіонерів видали спеціальний сертифікат. Члени комісії зауважили, що Володимир Нацюк, намагаючись дешевше скупити сільське майно, значно занизив ціну як на нерухомість, так і на техніку та інше майно. Наприклад, автомобіль “Волинянка” був оцінений у… 45 гривень, а зернозбиральний комбайн у… 6 тис. грн. Просто у смішну вартість оцінили, наприклад, млин, який досі працює — 44 тис. грн. Члени комісії чесно заявили, що так чинити несправедливо, але Нацюк натомість скликав так звані сільські збори, яких насправді не було. На зборах буцімто ухвалили рішення вивести незадоволених із комісії і потім майно розподілили вже без них…
Люди з сертифікатами звернулися до Володимира Нацюка, але той лише гаркнув на них, мовляв, “то вже все моє”. Отож, пайові свідоцтва залишаються в них на руках досі, та ніхто, ані влада, ані правоохоронні органи, дотепер чомусь не можуть (читай: не хочуть) поставити крапку в поневіряннях селян, хоча справа видається досить простою. Пайовики пов’язують це з тим, що син Володимира Нацюка — Михайло Володимирович — очолює управління юстиції Тернопільського району, тож всіляко перешкоджає довжанцям добитися справедливості. Люди, однак, налаштовані відстоювати свої законні права до кінця.

Коментарі вимкнені.