Автостанція у Заліщиках під загрозою закриття

Дивина та й годі. Під загрозою закриття опинилася Заліщицька автостанція. Подібний сценарій розвитку подій став можливим після того, як протягом минулого року Заліщицька міська рада прийняла ряд рішень стосовно вилучення в підприємства-власника автостанції земельної ділянки, на якій, окрім самого приміщення, розташовані й інші необхідні інфраструктурні об’єкти.

Мова про стоянки та під’їзди для прийняття і відправлення, управління рухом автобусів та обслуговування пасажирів. Натомість міська рада запропонувала підприємству оформити користування земельною ділянкою лише під будівлею автостанції.

Можливо, депутати Заліщицької міської ради, які проголосували за такі рішення, не користуються громадським транспортом. Однак потреби пересічних громадян іноді теж необхідно враховувати. Із згаданої автостанції щодня відправляється в середньому 136 автобусів, обслуговуються близько п’ятиста пасажирів. Як їм бути? Адже альтернативної автостанції в місті немає. Вже хоча би через це зрозуміти логіку депутатів складно.

Припинення ж роботи діючої автостанції призведе до суттєвих незручностей для мешканців усього Заліщицького району. Зайве, мабуть, казати, що незабезпечення елементарної безпеки руху під час висадки-посадки пасажирів може мати непередбачувані наслідки. В тому числі — і дорожньо-транспортні пригоди. Водночас дезорганізується маршрутна мережа, виникнуть стихійні зупинки рейсових автобусів. Не зайвим буде нагадати і про те, що, згідно з чинним законодавством, саме на власника автостанції покладено відповідальність за якість і безпеку послуг, технічний та санітарно-гігієнічний стан будівлі, обладнання, території. Маючи ж в оренді лише земельну ділянку під будівлею, підприємство неминуче буде змушене найближчим часом припинити роботу автостанції.

В. ПАНЧУК

Comments are closed.