Джерела тернопільських парків несуть смертельну небезпеку
Джерела міських парків не відповідають вимогам по бактеріологічних показниках у 30-40 разів. Також експерти застерігають господарів очищувати криниці та відноситися серйозно до підтримання якості питної води.
— Ми не можемо проконтролювати все водопостачання, адже перевіряти центральний водогін, громадські криниці та сільські водогони санепідстанція має право лише раз в рік, — каже начальник Тернопільської обласної санепідстанції Степан Дністрян. — Тому деякі з них несуть велику епідеміологічну небезпеку. За минулий рік від 8 до 11 відсотків води у наших водогонах не відповідала вимогам державного стандарту за бактеріологічними показниками.
Вода у нас поганенької якості і винуваті у цьому багато людей, кажуть в обласній санстанції. Зокрема і власники індивідуальних криниць. І люди, які відповідають за експлуатацію водогонів.
— Тому що є багато безгосподарних водогонів, — додає пан Дністрян. — Особливо на селі. Є водогони, які цілий рік використовуються. І єдина робота, яка виконується протягом року — це коли збирають гроші, бо треба мотор, який качає воду, поміняти, бо згорів. І жодного регулярного обеззараження цієї води не проводиться.
Також посадовець нагадує, щоб усі, хто має відношення до питної води, особливо господарі власних криниць, навели біля них порядок. Адже неякісна вода може бути дуже небезпечною для дітей до трьох років, бо містить велику кількість нітритів та нітратів, пише “20 хвилин”.
— Багато людей користуються водою із різних джерел і дзвонять до нас із запитаннями чи добра вода? — каже він. — У джерелах в парку Відродження та в гідропарку, де є поверхневі води, вода дуже забруднюється після дощів. І у 30-40 разів по бактеріальних показниках не відповідає вимогам. Тому треба серйозно відноситися до цього питання. У світі є проблема водопостачання. За даними всесвітньої організації охорони здоров’я питна вода є причиною 13 відсотків усіх смертей і 75-80 відсотків усіх хвороб населення.
Коментарі вимкнені.