Майже 200 тисяч гривень міська рада витрачає на міфічних собак?
180 тисяч гривень передбачено у бюджеті Тернополя на цей рік на утримання та регулювання чисельності бродячих тварин. 129 тисяч – на завершення будівництва і введення в експлуатацію центру стерилізації у Дичкові. Торік на безпритульних собак були виділені теж немалі суми. 180 тисяч гривень – на утримання і стільки ж на врегулювання чисельності. Опікується бездомними тваринами у Тернополі вже майже чотири роки служба відлову безпритульних собак. Куди діваються виділені гроші у громадській організації «Асоціація захисників безпритульних тварин «Ноїв ковчег» не розуміють.
– Справді є служба відлову. Вона відловлює, відвозить і викидає в Дичків. Але хочу сказати, що Дичків немає статусу ні притулку, ні об’єкту введеного в дію, він немає права на господарювання. Те, що він господарює, він існує виключно на гроші громади. Виключно. Це гроші, які дають сьогодні нам люди. Собак стерилізованих чи підгодованих міською радою я в очі не бачила за останніх два роки. Нехай мене закличуть до суду за ці слова, я готова відповісти, – каже активіст організації Олена Дейнека.
У міській раді ж переконують, що служба відлову свою роботу виконує належним чином і з бродячими собаками бореться тільки гуманними методами.
– Вони їх перевозять у Дичків і там тимчасово утримують. Так як зараз дана служба не стерилізує собак, – повідомила головний спеціаліст відділу благоустрою та екології управління ЖКГ Оксана Ілліч.
Стерилізувати собак припинили ще з минулого року. Оскільки в Україні заборонили використання ветеринарного препарату, який застосовували для наркозу. Оксана Ілліч зауважує, що з часу створення служби відлову (з липня 2009 року) було стерилізовано за бюджетні гроші біля 1300 собак. В організації «Ноїв ковчег» в це не вірять.
– Якщо міська рада робить стерилізацію і біркує собак, розміщає їх в Дичкові, я б хотіла подивитися на це біркування, на їхні номери, бо мусить бути протокол. Поважна організація, яка має бюджет, вона повинна звітуватися за ці гроші. Мусять бути докази, ну, принаймні, щось, що може нам сказати, що було простерилізовано. А ми зможемо сказати, чи ці собаки є в Тернополі, чи їх немає. Якщо вони були в Дичкові, то наші волонтери там працюють три рази на тиждень, і ми знаємо всіх собак, котрі там перебувають, скільки вони їдять, які їхні морди, які їхні номера після стерилізації. Ми знаємо все. Якщо це знає міська рада, то немає питань, дайте нам свої звіти і ми скажемо, так, молодці, ви дуже класно потратити свої гроші. Але оскільки таких собак ваших я не бачила, ніхто їх не бачив, це міфічні собаки, на яких списуються гроші на їхнє утримання і годування, – вважає Олена Дейнека.
«Ноїв ковчег» за свої гроші стерилізував понад чотири сотні собак. В середньому одна така процедура обходиться у 300 гривень. Скільки сьогодні у Тернополі загалом є безпритульних собак невідомо. На думку захисників тварин, приблизна цифра від 1 до 3 тисяч. Щодня у Дичкові перебуває від 30 до 50 собак. Тут є сім вольєрів. Але вони передбачені тільки для тварин після стерилізації, тих, які мають потомство, або агресивних собак, що потребують ізоляції. Решта – бігають на території. Хоча так, зауважує Олена Дейнека, бути не повинно.
Коментарі вимкнені.