За два місяці на Тернопільщині за хабар затримали 64 чиновника

Вже упродовж поточного року розпочато 19 кримінальних проваджень про корупційні кримінальні правопорушення, 7 – скеровано з обвинувальними актами до суду, у тому числі 5 проваджень – з угодами про визнання винуватості, – повідомляє прес-служба прокуратури області.
На виконання вимог Президента України та Генерального прокурора України органами прокуратури вживаються заходи щодо посилення протидії корупції у всіх сферах суспільного життя.
Насамперед, вжитими заходами посилено боротьбу з хабарництвом. Минулоріч до суду скеровано 59 кримінальних справ про корупційні злочини, половина з яких про хабарництво. До відповідальності притягнуто 64 особи, серед яких 12 державних службовців, в тому числі 2 службовці підрозділів обласної державної адміністрації, 4 службовці райдержадміністрацій, 5 правоохоронців, 2 інспектори органів цивільного захисту, керівні працівники контролюючих служб, 25 посадових осіб органів місцевого самоврядування.
Проведено роботу з метою забезпечення права громадян на доступність вищої освіти. Виявлено 5 фактів хабарництва керівниками освітніх установ
Зокрема, до штрафу в розмірі двадцять п’ять з половиною тисяч гривень засуджено керівника одного з професійно-технічних училищ, який за хабар у сумі 450 доларів США пообіцяв сприяти у вступі абітурієнту до цього училища. Засудженого також позбавлено права займати керівні посади на 3 роки.
Приділена увага протидії корупції у закладах охорони здоров’я.
Зокрема, викрито голову міжрайонної медико-соціальної експертної комісії, який систематично одержував від громадян хабарі в сумах від 500 до 1000 грн. за сприяння у встановленні групи інвалідності. У цій справі судом постановлено обвинувальний вирок.
Підвищено ефективність роботи щодо протидії адміністративно-караній корупції. Торік складено 72 протоколи про корупційні діяння, з яких третину прокурорами. До відповідальності притягнуто 64 особи, серед яких 8 державних службовців, в тому числі голова однієї з райдержадміністрацій, 7 працівників міліції, 4 працівники органів податкової служби, службовець кримінально-виконавчої системи, 11 посадових осіб інших органів державної влади, 23 службові особи органів місцевого самоврядування, а також інші посадовці юридичних осіб публічного права.
Наступальність у протидії корупції продовжено уже в цьому році.
Зокрема, упродовж січня-лютого розпочато 19 кримінальних проваджень про корупційні кримінальні правопорушення, 7 скеровано з обвинувальними актами до суду, у тому числі 5 проваджень із угодами про визнання винуватості. Трьом особам обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, двом – заставу, а також двом – особисте зобов’язання.
Так, до суду скеровано обвинувальний акт із угодою про визнання винуватості у кримінальному провадженні щодо заступника начальника однієї із міжрайонних податкових інспекції за фактом вимагання та одержання хабара в сумі 4820 грн. від керівника суб’єкта господарювання за сприяння у не проведенні податкових перевірок.
Правоохоронними органами області складено 27 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення, у тому числі 17 прокурорами, 16 осіб притягнуто до відповідальності з накладенням штрафу.
Продовжують виявлятися випадки порушення вимог фінансового контролю щодо подання декларацій про доходи. Зафіксовано уже 14 фактів, в тому числі 6 – у діях депутатів районних рад.
Запобігання і протидія корупції Генеральним прокурором України визнані одним із пріоритетних напрямів діяльності органів прокуратури, а тому стан цієї роботи перебуває на постійному контролі прокуратури області.

Comments are closed.