На Тернопільщині чоловік підірвався, копаючи криницю

О 12.36 на пункт зв’язку Борщівської державної пожежно-рятувальної частини надійшло тривожне повідомлення про важке травмування людини внаслідок вибуху. Моментально в с. Іванків Борщівського району направлено черговий караул. Навіть рятувальники, яким не привикати до жахливих подій, були вражені побаченим: чоловік не подавав ознак життя, а його нога виявилась повністю розробленою нижче коліна. Разом із сільським фельдшером рятувальники надали медичну допомогу, але прибулі за кілька хвилин медики все-одно констатували смерть.

«Погляду» вдалось з’ясувати подробиці загибелі чоловіка. Ним виявився місцевий 43-річний житель, який найнявся допомогти своєму сусіду копати криницю. Все йшло добре, поки на 13-метровій глибині на заваді не став камінь. Чоловік прийняв рішення усунути перешкоду вибуховим методом. Для цього пробурив перфоратором шпури в камені, заклав туди пороху і, залишалось лише вдало здетонувати. На превеликий жаль остання дія виявилась останньою для підривника. Запал вибухнув ще тоді, коли чоловік знаходився в ямі. Власник криниці відразу ж спустився вниз, обв’язав потерпілого мотузкою і його тут же витягли назовні. Чоловіка, без свідомості та з великою втратою крові, перенесли до літньої кухні, де й приступили до рятування.

На місці події працюють відповідні контрольно-наглядові органи, які виясняють причини загибелі, наявність дозволів на проведення таких робіт та інше. Але з високою ймовірністю можна здогадуватись, що всьому виною елементарні правила техніки безпеки.

Новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.