Смерть Бен Ладена може викликати хвилю терактів по всьому світі

Ватажок найвпливовішої терористичної мережі “Аль-Каїда” Усама Бен Ладен – мертвий. Але чи це зменшить загрозу терактів? І чи буде послаблено заходи безпеки, викликані терактами 11 вересня 2001 року?

 

Смерть керівника “Аль-Каїди” Усами Бен Ладена, на думку експерта у справах тероризму професора Вернера Руфа, може викликати хвилю терактів по всьому світі. “Може статися, що це призведе до збурення серед ісламських фанатиків і, відповідно, збільшення числа терактів”,- припустив експерт в розмові з агентством dpa. Якщо таке станеться, то об’єктами нападів стануть насамперед представництва США та американських організацій за кордоном, вважає Руф.

Німецькі спецслужби також не виключають, що можуть початися акти помсти. Як зазначає керівник інституту досліджень тероризму в Ессені Рольф Топгофен, загрозу не знято. Хоч Бен Ладен і був для терористів у Німеччині духовним лідером, але свої акції вони давним-давно планують незалежно від нього.

Упереджений теракт у Дюссельдорфі

Останній приклад самостійних дій у Німеччині терористичних відгалуджень “Аль-Каїди” – це група молодиків, затримана минулої п’ятниці у Дюссельдорфі та Бохумі. Цим арештам передувала кількамісячна робота слідчих. Вони виходять з того, що троє чоловіків віком від 29 до 31 року готували вибух у громадському транспорті у Німеччині. В їхній квартирі у Дюссельдорфі знайшли вибухівку. Днями саме в Дюссельдорфі відбудеться фінал пісенного конкурсу “Євробачення”.

Найефективнішим засобом профілактики тероризму експерт Рольф Топгофен назвав не лише прослуховування телефонних розмов із метою виявлення підозрілих повідомлень, але й особистий контакт із мережами екстремістів. Конче необхідно залучити на свій бік симпатиків “Аль-Каїди”, – сказав керівник Інституту досліджень тероризму.

Зиск для Обами

Наскільки смерть Бен Ладена послабить терористичну мережу “Аль-Каїда”, поки навіть експерти передбачити не наважуються. “Питання в тому, наскільки в “Аль-Каїди” чітка ієрархія. А у цьому я сумніваюсь”,- сказав професор Вернер Руф. Втім, не виключено, що смерть Бен Ладена посилить розкол у радикальному середовищі.

Руф, який викладав міжнародні відносини в Кассельському університеті, також стверджує: “Мертвий Бен Ладен – це краще, ніж полонений”. Якби “терориста номер один” взяли в полон і він постав перед судом, то на цьому процесі могли б спливти неприємні для США моменти, ось чому, пояснює Руф, “з мертвим живеться спокійніше”.

Дата знищення Бен Ладена цілком могла бути пов’язана із внутрішньополітичними темами в США, припускає Руф: “Як би там не було, це посилить позиції Обами”.

Коментарі вимкнені.