Пантеон Героїв: Артур-Артем Харів – ім’я захисника вписано в історію України

26-річний захисник Артур-Артем Харів (позивний Другий) з Тернополя загинув у жорстоких боях з російськими окупантами на Луганщині.  Його  рідні та друзі досі не можуть прийти до тями, а мама щодня провідує його на Пантеоні Героїв.

Артур-Артем розпочав військову службу   з першого дня повномасштабної війни – 24 лютого він вже потрапив у роту «Тайфун», – розповідає «Погляду» мама загиблого Героя Жанна Балдюк.

Артур-Артем з мамою
  • У серпні 2022 року у сина була серйозна травма руки. Він міг бути дотепер на реабілітації. Але він рвався на війну. Син сказав мені,  «мамо, мене тут ніхто не втримає, я буду біля хлопців». Я його зрозуміла.

Артура-Артема знали і любили у Тернополі. Добрий, чесний, справедливий, позитивний і життєрадісний, хлопець кілька років був капітаном футбольної команди «Смиківці».

  • Він йшов захищати Україну і конкретно просився в штурмову групу. В мене всі спогади з ним теплі, тому що він був дуже позитивною людиною, я завжди міг на нього покластися, коли не подзвонив, що не попросив я знав, що він свої справи залишить, але прийде мені на допомогу. Я якось задумався, намагався щось погане згадати, якісь сварки, але я не мав що згадати, не було нічого, – ділиться спогадами Святослав Бутковський, який дружив із Артуром-Артемом з дитинства.

Артур-Артем Харів служив в десантно-штурмовій роті військової частини А028,1. Під час проходження військової служби він ніколи не шукав легких шляхів, зарекомендував себе наполегливим та відповідальним військовослужбовцем. 20 січня 2023 року загинув в   Кремінній.

Захисник знайшов останній спочинок на військовому кладовищі – Пантеоні Героїв Тернополя.

За словами мами Жанни  Балдюк, Пантеон Героїв Тернополя – це  історія України.

  • Всі хлопці йшли за перемогою. Щоб ми тут мирно жили, щоб тут був спокій. Дивіться, яка краса (показує рукою на поховання Героїв, – ред.). Це велич. Це для них, для хлопців, які дійсно це заслужили своєю смертю і віддали за нас життя. Мій син  для мене був особливим. Тому що він для мене був гордістю, опорою і підтримкою.  Але я підтримую ідею Пантеону Героїв, де всі загиблі захисники рівні, тому що всі вони йшли воювати з однією ціллю – захист своєї країни, своєї сім‘ї, незважаючи ні на посади, ні на статки.

Нагадаємо,  у Тернополі облаштовують військове кладовище «Пантеон Героїв Тернополя», метою якого є гідне вшанування загиблих воїнів, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України  та віддання їм належних військових почестей.

 Це не просто кладовище, а урочисте місце вшанування, комплекс поховань. Пантеон витриманий в єдиному стилі, з алеями, з уніфікованим виглядом поховань. Це міжнародна традиція, адже через століття можна буде прийти і бачити, хто тут похований. Буде видно, що був гурт людей з певною ідеєю, за яку вони загинули. І навіть після того, як поховали захисників має бути видно, що ця ідея була спільна для всіх.

Надія Греса

Коментарі вимкнені.