Олеся Гудима з Тернополя малює картини, які лікують

   Колись зарікалася, що не буду малювати картин з квітами, а ось вже соту домальовую, хочу зробити виставку, – розповідає тернопільські художниця Олеся Гудима. –  Кожна картина – відображення мене і пережитих мною емоцій. А от за час Революції Гідності я не могла намалювати жодної картини… Навіть не хотілося дивитися на мольберт… Усі думки були із нашими хлопцями на Майдані. А потім я почала працювати над серією «Ангели миру». Я пообіцяла, що малюватиму їх доти, поки не закінчиться війна.

   Остання картина  у «квітковій колекції» Олесі присвячена відомій українській художниці Катерині Білокур. Її вона намалювала за одну ніч. Роботою задоволена, каже, що такі видатні постаті і їх творчість надихають.

   – Катерина Білокур була закохана в квіти, вона малювала їх завжди, – пояснює жінка. – Якщо уважніше придивитися, то в них можна прочитати прихований зміст. Кожне зображення наповнене  символами, лише на перший погляд це просто квіти… Біографія художниці не може залишити байдужим. З Катерини в селі підсміювалися, називали чудною,  батьки навіть викидали її олівці. У то       й час головне було вийти заміж, а не малювати… Однак Катерина Білокур залишилася вірною своєму покликанню і малювала потайки від усіх. А мине якийсь час і  про її  творчість заговорять не лише в тогочасному Радянському союзі, а й закордоном.

  За словами Олесі Гудими, картини навіть можуть лікувати. Вона спеціально тепер вибирає яскраву гамму кольорів, які піднімають настрій і налаштовують на позитив.

 –  Я спеціально малюю такі картини, щоб вони милували око і ніколи не набридали,  – підсумовує художниця. – Сподіваюся власники моїх витворів це відчувають…

Квітослава Вінчук

 

Коментарі вимкнені.