Тернополяни отримали лише “першість центральної бані”, а уже стали футбольними експертами

Інтернет-середовище засмітили розмаїтими картинками з закликом ледь не вбити угорського рефері Віктора Кашшаї, а найбільш сміливі й агресивні клавіатурні бійці кинулися шурувати на сторінці судді в “Фейсбуку” гнівні пости й погрози. Хоча це дрібниці в порівнянні з відрами того лайна, яким зараз поливають мадяра й наставника української збірної Блохіна збирачі футбольних вершків від журналістики й псевдоспеціалісти.

“Думаю, на вибір Блохіна кому грати сильно впливає Суркіс. Ну для чого збірній України Артем Мілевський? Вчора мав грати Воронін. Але аж ніяк не постійний відвідувач нічних клубів Мілевський. Ну а Марко Девіч герой вечора. Сильно відіграв, забив гол. Вразило те, як він співав гімн. Вважаю його більшим українцем, ніж половину нашої збірної” – то белькотання тернопільского дитячого тренера Беднарчука.

Інший “експерт” з того ж міста з прізвищем Філіп в тій же гуморесці видає: “Не зрозумів, правда, вчорашніх дій Блохіна. Для чого міняти Девіча? Для чого тримати весь матч Мілевського? Чому на заміні всю гру відсиділи Назаренко і Воронін? На лівому фланзі варто було ставити Шевчука, він досвідченіший і більше допомагає при атаках. Ну і Гусєв не повинен грати правого захисника. Блохін це зрозумів у другому таймі, коли випустив Бутка. Хотілося побачити у грі Євгена Селезньова”.

По-перше, Назаренко на заміну таки виходив. То так, по слова. По-друге, хто ви такі, шановні “експерти”, щоби публічно поганити людину, яка ні мало – ні багато, вивела українську збірну на чемпіонат світу й зробила її чвертьфіналістом мундіалю? Чи, може, ви грали у футбол бодай на добротному українському рівні? Куди там! Першість центральної бані, якщо висловлюватися образно… По-друге, раз ви тренери, то, будьте добрі, представте своїх вихованців. Тільки не з числа тих безликих, що вештаються поміж клубами першої й другої ліг, а тих, що бодай ввжажалися кандидатами у збірну. Таких нема. З уродженців Тернопілля в національній збірній за всю історію зіграли лише нинішній суддя Ігор Покидько й Григорій Ярмаш. Обоє своє футбольне становлення з дитячих років проходили в Києві.

Тернопільська ДЮСШ, директором якої донедавна був Філіп, вважається, мабуть, найбільш непродуктивною з точки зору підготовки висококласних футболістів в Україні. Самого ж Філіпа нещодавно місцева влада з ганьбою прибрала з керівної посади. Більше того, проти екс-директора за торгівлю молодими футболістами й привласнення отриманих коштів обіцяли відкрити кримінальну справу. Втім, справу спустили на гальмах й ось, маємо – новий демагог, котрий ще й має совість відкривати писок на Блохіна. Звісно, на цю маячню можна було б не звертати уваги через містечковість оратора. Однак “аналітику” передрукувало безліч всеукраїнських сайтів…

Разом з тим, за Блохіна можна не хвилюватися. Він в образу себе не дасть як і не буде шукати виправдань в очах дилетантів. Угорцеві Віктору Кашшаї важче. Мало того, що через недолугість помічника не вдасться попрацювати на вирішальних матчах чемпіонату Європи, так ще й в Україні клинуть так, що хоч до бабки біжи, щоб не зіпсули карми. То за умови, що упередженості в діях угорської бригади в цілому й Кашшаї зокрема не було навіть близько. Українці, очевидно, так звикли бути в ролі пригноблених, що категорично відмовляються помічати, що судді в тому ж матчі з Англією не помітили двох відвертих офсайдів у Мілевського.

 

Иван Вербицкий, Обозреватель

Коментарі вимкнені.