Дара Корній: Закордонну міфологію ми знаємо краще, ніж нашу

Фото з сайту "Друг Читача"

Блукаючи на Форумі Видавців, на мої очі частенько попадали гурти людей, які тирлувалися то біля одного, то біля другого стенду. Брали автографи і фотографувалися. Пам’ятаю, минулого року також могла простояти  з півгодинки в черзі за автографом від Марії Матіос чи Люко Дашвар. Цього ж року в мене все було по-блату. Я ж ПРЕСА!(Ніколи в житті не зміню обрану мною професію). Але зараз не про це. Так от, отримавши екстаз від закарлючки Карпи на її ж  книжці, я планувала покидати цей балаган, аж раптом уздріла дуже знайоме обличчя. Прочитала бейдж: Дара Корній.  Недавно читала її книгу «Гонихмарник» ні з якими «Сутінками» не порівняється!  Гріх було не розпитати письменницю про її книгу, форум, життя – буття  та інші речі.

 

– Як вам цьогорічний Форум?

–  Звичайно, подобається! Набагато спокійніша атмосфера, ніж минулого року, можливо тому, що погода сприяє:  сонячно, тепло, приємно.

– А яка книжка-новинка, яка презентувалася на форумі вам сподобалася найбільше?

– Придбала дуже багато книжок, але ще не встигла прочитати: Люко Дашвар «Биті Є», Галини Вдовиченко «Бора»,  Вікторії Гранецької «Мантра Омана».  Ще маю купити книги Ірени Карпи – моя донька замовила, вона її дуже любить. Також накупила купу наукової літератури.

– А розкажіть будь ласка про свою книжку «Гонихмарник».  Як виникла ідея її написати?

– Ідея доволі проста. Моя донька Даринка дуже захоплюється Стефані Маєр. І от я вирішила її відволікти трошки від закордонних вампірів. Написала не про упирів, а про людину з двома душами. Головні герої – студенти, події відбуваються у сучасному Львові. І на тлі таких міфологічних подій, реалій зароджується кохання.

– А про що буде нова книга? Де і як скоро ви плануєте її видати?

– Наступна книжка буде продовженням тієї ж лінії, я продовжую рухатись міфологією. Колись, на Україні, старовіри мали бога.  Числобог називався. Він міг змінювати час,  якщо його попросити. Звичайно буде і кохання, але з міфологічним відтінком. Книжка називатиметься «Тому що ти є». Вийде у Клубі сімейного дозвілля. Харківське видавництво.

– Чому саме українська міфологія?

– Дуже прикро, що ми краще знаємо закордонну, а не нашу міфологію. Якщо вже писати то про своє, рідне.  Можливо це і пізнавальна мета. Чому б і ні?

– Що ви побажаєте своїм читачам?

– Читати звичайно! Читати багато, читати натхненно! Черпати з книжок добре, вічне. Книжка, особливо паперова, гріє. В ній є більше тепла, ніж в комп’ютерному моніторі. Просто читайте!

Дара Корній (Мирослава Замойська)- лауреат третьої премії конкурсу «Коронація слова-2010» за роман «Гонихмарник». Роман вийшов друком у видавництві «Клуб сімейного дозвілля», м. Харків. «Гонихмарник» – її перший «дорослий» роман. Після його виходу у світ авторка здобула неофіційне звання «української Стефані Майєр».

Анна-Лілія Кокора

 

 

Коментарі вимкнені.