Головний здобуток Незалежності це право на нашу історію, мову, культуру, церкву і державу – Степан Барна

Степану Барні у 1991 році було одинадцять років.

– Тоді я ще бавився в піску, – пригадує він, – Пам’ятаю  путч 19 серпня, коли по телевізору показували лише балет і періодично відбувалися якісь брифінги ГКЧПістів.

Доречі, 19 серпня 1991р. Я був в гостях в с.Білобожниця  на празнику.

Мої батьки цим дуже переймалися, батько ходив на різноманітні зібрання РУХу, а потім їздив в агітбригадах по Півдні України і агітував за Незалежність, будучи вчителем у школі, брат – студент педінституту, брав участь в студентському голодуванні на Майдані Незалежності у Києві. Одним словом, мама мала з чого “радіти”…  Головна зміна, яку можу відзначити, це те,  що ми отримали право на нашу історію, мову, культуру,церкву і державу. Це, на мою думку, головний здобуток  Незалежності.  Відбулись на мою думку зміна свідомості, відчуття власної важливості кожної людини в Україні , кожен отримав можливість щось вимагати, говорити, демонструвати свої політичні погляди…  Проте, як писали класики: “задумували – філософи, революцію – творили фанатики, а користаються Незалежністю – пройдисвіти”.

Та час показує, що люди почали краще розбиратись в політиках, з кожним роком все менше оглядаються назад, і згадують дешеву радянську ковбасу. Ми рухаємося вперед і все більше українців бачить майбутнє України в Європі.  Цього тижня українці жили підготовкою до 20-річчя незалежності України, підсумовували пройдене, робили висновки з уроків минулого. Вразили результати одного із соціологічних опитувань. З’ясувалося, якби референдум про незалежність відбувся тепер, то проти утворення самостійної держави проголосувало б 27,6% громадян України, 12,5% — вагалися б з відповіддю, а 11,5% — узагалі було б байдуже. Боже, до чого влада довела країну! Адже в 91-му 90% українців готові були душу й тіло віддати за незалежність! Хоча, з іншого боку, що тут дивного? Приклад байдужості до подій 24 серпня показує сам Президент. У всіх цього тижня був на вустах і арешт Юлії Тимошенко, і допити vip-персон. Подія не з приємних, але є навіть у цій діжці компроматів і звинувачень ложка меду — об’єднання представників національно-демократичних партій і створення Комітету опору диктатурі. Воістину, біда таки змушує подавати один одному руки. На знак того, що українці незламні та допоки їхньої снаги боротимуться за вільну Україну, у Тернополі за моєї ініціативи, усупереч рішенню суду, на пам’ятникові Степанові Бандері прикріпили напис «Герой України».

День Незалежності постійно святкую, з друзями і зазвичай активно.

 

-1 thoughts on “Головний здобуток Незалежності це право на нашу історію, мову, культуру, церкву і державу – Степан Барна

  • 11:53 | 24.08.2011 о 11:53
    Permalink

    цікаво Барна сам то пише що він “сплітає аж слюні по бокам розлітаються” чи то йому хтось допомагає ?

Коментарі вимкнені.