Протоієрей Євген Заплетнюк розповів про особливу дружбу з архієпископом Нестором

У Тернопільському центрі комунікацій протоієрей Євген Заплетнюк розповів про дружбу з владикою Нестором. Виявляється, що прихильники різних церков – УАПЦ і УПЦ КП — дружать уже багато років. До 2006 року обидва працювали у Патріархії УПЦ КП.

— З владикою Нестором ми разом працювали в Києві, – розповідає Євген Заплетнюк. — Я у прес-службі, Нестор був секретарем патріарха Філарета. Однак історія мого служіння в УПЦ КП мала цікавий фінал.

Він же розповів один епізод середини 2006 року. Якось на електронну пошту Патріархії надійшов анонімний лист із списком усіх архиєреїв та приписаними їм вадами. Чимало звинувачень на адресу єпископів були правдиві, хоча більшість із написаного залишалося лише хворобливою фантазією автора.

– А оскільки всім, хто мене знав, було чудово відоме моє вільнодумство, то першим, кого звинуватили у «бунті на кораблі», був я, – каже Євген Заплетнюк. – Патріарху Філарету тоді особливо виразно здалося, що той лист написав саме я і в ньому він навіть умудрився побачити «мій стиль» письма.

Чути подібні звинувачення на свою адресу було особливо неприємно ще й тому, що в тому списку були люди, яких він досі цінує і любить. Той, хто склав тоді таку маячню, в певному сенсі не лише «підставив», але й його образив:

– Уже через кілька місяців усі зрозуміли, що той лист писав не я. Коли Філарету надійшов черговий лист від того ж автора, я вже жив у Тернополі. Зміст нового листа свідчив, що його міг написати лише той, хто й досі перебував в оточенні Патріарха! Сьогодні лише сміюся з цього всього і щиро дякую Богу за те, що так промислительно попіклувався про мене, вирятувавши з того пекла під церковною вивіскою.

Так завершилася кар’єра протоієрея у УПЦ КП — він перейшов до УАПЦ.

Що стосується рукопокладання у єпископи Нестора в молодому віці, то для нього це теж було несподіванкою.

— Коли владика Нестор був ще ігуменом, то навіть і не міг подумати, що його поставлять у єпископи швидше від старших за віком ченців, – додає Євгеній Заплетнюк. – Не кожен чернець може стати архиєреєм навіть у такій Церкві, де ченців дуже мало. Однак для Нестора служіння Церкві було важливішим, ніж думка оточуючих. Просто у нього такий стиль життя, що без жодних обговорень погодився на цей шлях. Він віддавна смиренно виконував все те, що йому велів патріарх Філарет. Таку ж характеристику можна дати і нинішньому служінню архієпископа Нестора. Кажу відверто, я б не зміг так зробити. Можливо тому я й досі протоієрей, а він вже архієпископ. Кожен обирає те, що ближче до душі.

Новини Тернополя “Погляд”

-1 thoughts on “Протоієрей Євген Заплетнюк розповів про особливу дружбу з архієпископом Нестором

 • 09:42 | 21.06.2012 о 09:42
  Permalink

  Знову лукавий випробовує через Заплетнюка нашу Церкву. Не вірте, люди, цим перекінчикам. Вони завжди знайдуть причину своєї зради і винуватим буде інший.

 • 11:01 | 21.06.2012 о 11:01
  Permalink

  привідкрив своє нутро і навіть не помітив, що “попахує”…
  Фразу “Так завершилася кар’єра протоієрея у УПЦ КП — він перейшов до УАПЦ” можна закінчити “Далі буде”. Ясно, що для Заплетнюка – це саме кар”єра, а не покликання, як має бути в правдивого священика

Коментарі вимкнені.