Завдяки Литві світ не «поклав слухавку» у розмові з Україною

Крайній справа Дмитро Донськой.

Військовий аташе України Дмитро Донськой розповів про підтримку Литви на рівні Міністерства оборони: «Я тісно співпрацюю з Міністерством охорони краю (на кшталт українського Міністерства оборони), — каже Дмитро Донськой. — Як тільки розгорнувся конфлікт на Донбасі, Міністр охорони краю, командувач армії одразу висловили бажання підтримати Україну. У вересні 2014-го полетів перший литовський військово-транспортний літак з гуманітарною допомогою українцям – це 4600 сухих пайків, медичні препарати. У тому ж місяці в Литву прибули перші поранені – 13 хлопців і одна жінка Аня – героїчна медсестра, родом з Одеси. Якось їй зателефонували друзі з батальйону «Донбас» і сказали, що потребують лікаря в Іловайську. Аня залишила сина з чоловіком і за рахунок відпустки поїхала у зону проведення АТО, де отримала шість поранень, потрапила в полон… У Литві її поставили на ноги. Трьом чоловікам з цієї «делегації» нещодавно провели повторні дороговартісні операції за рахунок державного бюджету Литви».

У грудні 2014 року Президент Литви Даля Грибаускайте, перебуваючи з офіційним візитом в Україні, повідомила, що у 2015-му Литва прийме на лікування п’ятдесят військовослужбовців. Починаючи з січня ц.р. щомісяця у військовий реабілітаційний центр м. Друскінінкай прибуває до п’яти поранених з проблемами опорно-рухового апарату. Станом на початок жовтня 2015 року, 39 бійців пройшли реабілітаційний курс у Литві. «У Друскінінкаї у нас уже є свій «литовський українець» Рамунас Серпатаускас – 37-річний благодійний помічник української армії, який входить у «Союз литовських стрілків», — розповідає Дмитро Донськой. — Цей литовський військовий у вільний від служби час зустрічає поранених з України в аеропорту, допомагає вирішувати організаційні питання, на власному авто возить історичними місцями Литви, влаштовує зустрічі з військовослужбовцями країн НАТО». 17 жовтня 2015р. у Дніпропетровську Рамунаса Серпатаускаса нагородили почесною відзнакою «Захисникам Вітчизни».

Литва бере активну участь у заснуванні двох реабілітаційних центрів – у Дніпропетровську і Полтаві. Спілка офіцерів запасу Каунаського району запросила до себе українських офіцерів на відпочинок. За ініціативи депутата Європарламенту від Литви, співголови групи друзів Європейської України Петраса Ауштрявічуса спілка місцевих художників виставила свої картини на аукціон за номіналом. «Художники-волонтери працювали за конкретним напрямком – зібрали понад 40 тисяч євро на протезування українських військових, — зазначив Дмитро Донськой. — Зараз актуальною є і тристороння литовсько-польсько-українська бригада – проект, який розпочався з 2007 року, але офіційно бригаду створено у вересні 2014-го. В рамках цього формату військові з України спостерігають за навчаннями НАТО. Наприклад, у червні-липні цього року за ініціативи НАТО у Литві відбулися навчальні курси для 23 українських сержантів».

Зустрічі в Литві додали оптимізму, якого нині дещо бракує вдома, де часом здається, що світ «поклав слухавку» у розмові з Україною.

Ірина Юрко.

Фото з відкритих джерел.

Тернопіль – Вільнюс.

Коментарі вимкнені.