Кожен сюжет – вияв душі тернопільського художника Степана Мамчура

Цими днями в обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку члена Національної спілки художників України Степана Мамчура, присвячену його 70-річчю. На ній зібрані роботи різних років, виконані в різних жанрах.

Відкрив виставку директор обласного краєзнавчого музею, де, до речі, працює художник, Степан Костюк. Він мовив, що кожен сюжет – вияв душі Степана Мамчура, митця, що працює самовіддано й натхненно. Наголосив і на тому, що ювіляр — вправний художник-експозиціонер.

Від імені Національної спілки художників України Степана Мамчура привітав голова її обласної організації Ігор Дорош, зокрема, мовив:

— Ми маємо геніального художника. Я з приємністю говорю це на кожному відкритті виставок, де є роботи Степана, а тепер акцентую на цьому. Він створив багато чудесних творів, тут — лише крапля від цього.

Доктор мистецтвознавства Олег Смоляк відзначив залюбленість художника у свій край, тонке чуття природи, здатність помічати нюанси світла, деталі.

Степан Мамчур працює в різних жанрах — натюрморт, пейзаж, портрет, анімалістика…

— Для цієї виставки я вибрав найколоритніші та найцікавіші з композиційної точки зору роботи, — розповідає митець. — Тут всі ті жанри, в яких працюю. Зокрема, багато природи — завжди любив спостерігати за навколишнім світом. Зазвичай я не малюю з натури, але для того, аби створити свій образ, потрібно надивитись на природні прототипи. Особливо до вподоби малювати дерева. Надто ж у контражурі: коли сонце стоїть за ними, і світло підсвічує крону, листя й гілки так, що вони творять ніби мереживо. Це дуже цікаво. Шкода, що люди не часто спостерігають за природою. Люблю зображати й звірів — кожен має свій характер і мені цікаво передати це на полотні. Найскладніше, мабуть, працювати з портретом — важливо дібрати промовисту, характерну позу, особливий вираз обличчя. Багато хто зводить портрет до зовнішньої подібності, але це не правильно, бо головне вхопити й передати внутрішні риси й особливості — те, що творить саме цю людину. Важливу частину цієї виставки також становлять твори, де я осмислюю біблійні теми, сюжети, персонажі. Створюю такі тільки з внутрішнього бажання, найчастіше воно з’являється перед святами.

Анна Золотнюк.

Фото авторки.

Коментарі вимкнені.