25 каналізаційно-насосних станцій потребують капітального ремонту
З каналізаційної труби – в річку, чи озеро, такий шлях проходять каналізаційні стоки у більшості містах Тернопільщини, де є водоканали. Очисні споруди або відсутні, або ж старі і несправні. Лише у трьох водоканалах вони у належному стані. З 32-ох каналізаційно-насосних станцій в нашій області 25 потребують капітального ремонту, розповідають в управлінні ЖКГ Тернопільської ОДА.
На березі озерця, що на окраїні Борщева, неквапом ходять чайки. Тут їх завжди багато, розповідають місцеві мешканці, адже спокій птахів біля ставка ніхто не порушує. Люди до нього не підходять роками, тут ніхто не купається і не засмагає, відколи дізнались, що у ставок стікають нечистоти з усього міста, у тому числі з місцевих сирзаводу та спиртзаводу. Вода у озері брудна і має неприємний запах.
– В місті Борщеві каналізаційно-очисні опоруди перестали фіункціонувати у 1978 році. В нас вже збудований колектор довжиною більше як 2 км і на сьогоднішній день побутові нечистоти скидаються в річечку таку, в нас є – Баюра – по якій стікають всі нечистоти в став нічлавський. Річка Нічлава є притокою річки Дністер, а оскільки це є штучний став, усі нечистоти осідають безпосередньо в цьому ставі, – розповідає заступник міського голови Борщева Ярослав Галяс.
У міській раді Борщева визнають, відсутність очисних споруд – проблема не нова, це величезна шкода екології. Але вирішити її не так легко, потрібні чималі гроші.
– На сьогоднішній день ми маємо проект, за нього заплачено, проект проходить експертизу на сьогоднішній день. Поки не буде експертної оцінки, ми не можемо почати будувати. Місто Борщів ввійшло в загальнодержавну екологічну цільову програму, ну і якщо наберуть відповідні кошти, згідно тої експертної оцінки і згідно тої програми, тоді ми зможемо це реалізовувати, каже міський голова Борщева.
У нашій області є 32 каналізаційно-насосні станції, з яких 25 потребують капітального ремонту, кажуть в управлінні житлово-комунального господарства Тернопільської облдержадміністрації
– В даний час в населених пунктах області нараховується 32 каналізаційно-очисні споруди з загально установленою пропускною спроможністю 139,6 тисяч кубічних метрів на добу. І якщо ми можемо сказати, що в місті Тернополі, в містах Почаєві та Заліщиках практично забезпечена робота каналізаційно-насосних станцій, очисних споруд, то ми не можемо це сказати про більшість міст та селищ, – каже начальник управління житлово-комунального господарства Тернопільської облдержадміністрації Марія Степанова.
Зараз в управлінні житлово-комунального господарства Тернопільської облдержадміністрації формують перелік для конкурсного відбору об’єктів житлово комунального господарства, які претендують на державне фінансування. Туди вже включені очисні споруди Зборова, Збаража, Чорткова, Борщева та ряду інших міст, повідомляють у TV-4.
– В 2012 році планується завершити реконструкцію системи водопостачання в місті Борщові, на що необхідно ще додатково коштів в сумі 920 тисяч гривень і при представлення відповідної проектної документації оскільки там ще не проведена експертиза проекту, будемо включати очисні споруди реконструкцію на наступний 2013 рік, – говорить Марія Степанова.
Для того, аби збудувати очисні споруди у Борщеві, потрібно як мінімум 15 мільйонів гривень, кажуть у міській раді. Якщо гроші будуть виділені вже у 2013 році, то ще два роки піде на будівництво, а тому не раніше 2015 очисні споруди у Борщеві можуть запрацювати.
Коментарі вимкнені.