А як там? Представники ОТГ Тернопільщини вивчали досвід Полтавщини

Впродовж 31.10-03.11 представники 14 об’єднаних територіальних громад Тернопільської області за сприяння Тернопільського Центру розвитку місцевого самоврядування вивчали досвід об’єднаних територіальних громад Полтавщини.

Ця поїздка мала конкретну мету. Перш за все, це – вивчення досвіду полтавчан у розробленні проектів співробітництва територіальних громад, як важливого інноваційного інструменту розвитку місцевого самоврядування. Разом з тим обидві сторони в живому спілкуванні вийшли за межі цієї теми. Сторони обмінялися досвідом у питаннях реформування медицини, освіти, наданні соціальних та адміністративних послуг, формування культурно-освітнього простору, управління фінансами тощо.

Програмою поїздки було передбачено обмін думками з керівництвом області, зокрема Полтавської обласної ради та обласної асоціації органів місцевого самоврядування.

На зустрічах з полтавчанами Віктором Литвинчуком, директором Тернопільського Центру розвитку місцевого самоврядування, було запропоновано познайомитися з тернопільським досвідом проведення реформи децентралізації. Відтак, тернополяни запросили своїх полтавських колег до себе у зручний для них час. Адже представники ОТГ Тернопільської області прагнуть не лише вивчати і запозичувати досвід своїх колег з інших областей України, але й ділитися власним. На Тернопільщині працює чимало спроможних територіальних об’єднань, які можуть стати прикладом для наслідування.

Фахівці ОТГ Полтавської області поділилися досвідом міжмуніципального співробітництва. Так, на території Пришибської сільської об’єднаної територіальної громади, завдяки зусиллям чотирьох ОТГ, а саме Піщанської, Пришибської, Недогарківської та Омельницької функціонує Центр первинної медико-санітарної допомоги. Ремонт, чистота та нове обладнання – основа для надання якісних медичних послуг мешканцям об’єднаних територіальних громад.

Делегація з Тернопільщини відвідала с. Пришиб (Пришибська сільська об’єднана територіальна громада). Гостям показали дитячий садочок, загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів та будинок культури. Після створення об’єднаної територіальної громади у цих закладах було проведено капітальний ремонт, закуплено нові меблі, обладнання, а відтак, створено усі умови для здорового психофізичного розвитку дітей.

Гості відвідали гордість села – Пришибську амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Головний лікар амбулаторії Микола Панченко поділився досвідом впровадження первинної санітарно-медичної допомоги в громаді. Пришибська амбулаторія загальної практики сімейної медицини була введена в експлуатацію у 1978 році. З часу створення об’єднаної територіальної громади тут було проведено ремонтні роботи та закуплено обладнання, яке необхідне для ефективної роботи лікувального закладу. В амбулаторії працює лабораторія. Лабораторія забезпечена автоматичним та біохімічним аналізаторами крові, автоматичним аналізатором сечі та іншими необхідними медикаментами.

Навчальна поїздка у Полтавську область залишила у тернополян позитивні враження, а щирість полтавчан стада візитною карточкою цього благодатного краю. Спілкування однодумців у чергове підтвердило давню мудрість, що спільними зусиллями долати труднощі легше, ніж наодинці.

Victor Lytvynchuk 

Коментарі вимкнені.