Найсильніші бійці Тернопілля фрі-файту будуть «Битися за честь»

«Прийшов, побачив, переміг. Потім знову побачив і переміг» –  це правило тернопільських бійців фрі-файту. Сьогодні вони чекають на знаменний поєдинок, який відбудеться двадцять першого квітня. Тернопільщину представлятимуть найкращі фрі-файтери: Георій Никифорець, Тарас Піхуник, Едуард Бойчук та Олександр Долішній. Сьогодні кожен із них докладає максимум зусиль до тренувань, щоб здобути перемогу.

«Усі, хто переходить поріг спортзалу є уже достойними перемоги, –  переконаний тренер і діючий спортсмен обласної федерації спортивного клубу «Характерник» Георгій Никифорець, – є багато хороших спортсменів, але часто вони морально не налаштовані». У таких випадках тренер говорить своїм підопічним  про страх у двох напрямах – ефект зайця і ефект вовка: «Вовк нападає не тому, що він такий агресивний, а тому що йому страшно. А якщо ти зловиш відповідну хвилю страху – він тобі навіть і допоможе».

Саме ця формула допомагає Георгію Никифорцю під час поєдинків. Свою історію сходження він пам’ятає добре, адже після армії не міг працевлаштуватися. Тоді йому запропонували виступити на змаганнях, але відмовили через невчасно подану заявку.

«Я виступав під чужим ім’ям, – розповідає фрі-файтер. – Перший поєдинок виграв достроково. Другий бій також завершився на мою користь –  суперник втомився получати, а я втомився бігати за ним. На фінальний поєдинок через травми ніг я не зміг вийти. Може і на добре». Далі були змагання по рукопашному бою і так розпочалася його спортивна кар’єра.

Щоб підготувати своїх підопічних, тренер  має знати їхні сильні і слабкі сторони. Проте є правила, які він не збирається порушувати: «Я не буду розповідати спортсменам, як зашкодити супернику, порушуючи правила. Вони повинні бути налаштовані на змагання серйозними тренуваннями».  Він додає, що «кожна перемога – це крок на сходинці вгору».

Майстер спорту України з фрі-файту Тарас Піхуник, підопічний тренера, дотримується цих настанов. Він також сьогодні готується до змагань у «Битві за честь». Його ціль у поєдинку – перемога. А щодо страху, то він є у всіх. «Підкрадається за декілька днів. А перед самим боєм минає, і тоді відчуваєш себе впевненіше», – зазначає фрі-файтер.

Спортивна кар’єра розпочиналася з бажання бути сильним і мати повагу старших братів. «Ми з братом наймолодші, – розповідає Тарас, – і нас ображали старші і я почувався вдома невпевнено».

Перші змагання пройшли швидко. Тоді юнак займався спортом лише два тижні і поїхав на чемпіонат України серед юніорів. Хоч і не вдалося отримати перемогу, проте це була хороша школа фрі-файту.

Один із учасників боїв «Битва за честь» Едуард Богачук розповідає, що ця перемога важлива, адже  бій буде зарахований в загальноукраїнський рейтинг, згідно якого, у кінці року, завжди проводяться фінальні поєдинки і визначають найкращого фрі-файтера.

Його до світу спорту привела цікавість і завзятість. «Хлопці з двору сказали, що відкрилася нова секція де борються і б’ються, – розповідає Едуард Богачук, – я й пішов туди. І зрозумів, що цим видом спорту займатимуся і надалі».

Хлопець розповідає, що «треба гідно перемагати, щоб у рейтингу бути на перших місцях. А секрети тренерів, що вони налаштовують не словами, а серйозними тренуваннями. Тоді з’являється впевненість».

Майстер спорту України з фрі-файту Олександр Долішній захопився спортом у підлітковому віці. Він уже навчався в училищі, коли побачив показові бої у Тернополі. «Перше тренування було важке, але через місяць поїхав на змагання. Цей поєдинок виграв у фіналі достроково». Сьогодні він закінчив Львівський інститут фізичного виховання, тренує у Тернополі майбутніх чемпіонів та буде брати участь у «Битві за честь».

Лише власне бажання і праця привели їх у світ спорту. Своїми ж зусиллями вони готуються до кожного поєдинку, зокрема  до міжнародного турніру «Битва за честь». Спортсмени розповідають, що готуються по максимуму. Тренери розписують програми і докладають максимум зусиль, щоб фрі-файтери показали хороший результат.

Тому їм бажаємо удачі і перемоги найкращому!

Нагадаємо, що міжнародний турнір з вільного бою «Битва за честь» відбудеться у Тернополі в концерт-холлі «Holiday» 21 квітня о 18.00. Це буде бій за пояс Чемпіона України у надважкій вазі.

 

Мар’яна Зварич, «Погляд»

 

Коментарі вимкнені.