Азаров радить тернопільським “рухівцям” читати твори Шевченка

Прем’єр-міністр України Микола Азаров поважає українську мову, а творчістю Тараса Шевченка (як літературною, так і художньою) щиро захоплюється і досить глибоко в ній обізнаний.

Саме це дало йому можливість зробити висновок (до речі, не літературознавчий, а особистий), що творча спадщина Кобзаря українською мовою досконала і розвиненіша, ніж російською.

Що стосується “малоросійської мови”, то ці визначення вирізані з контексту, оскільки в інтерв’ю Миколи Азарова йшлося, що так українську мова намагалися означити в Російській імперії в той період творчості Шевченка, про який говорилося.

Таким чином, жодних підстав бачити навіть натяк на неповагу до мови і творчості національного генія України немає. Тернопільська крайова організація Народного Руху України (яка розповсюдила з цього приводу заяву, очевидно, не підтриману НРУ в цілому) має бути цілком в цьому впевнена, повідомляє прес-служба Кабміну.

Разом з тим, змушені підкреслити, що неосвіченість, більш того, войовниче невігластво демонструють саме ті, хто стверджує, ніби Тарас Григорович Шевченко написав лише “кілька оповідань російською мовою”.

На наше прохання старший науковий співробітник, вчений секретар відділу шевченкознавства Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка Національної академії наук України Олександр Бронь підтвердив: “Переважна більшість прози Тараса Шевченка, зокрема його повісті, написані російською мовою. З численними українізмами і діалектизмами”.

Він також підтвердив, що більшість листів Шевченка також написані російською: “Листи написані переважно російською мовою. Є листи, написані на двох мовах – російською та українською і невелика кількість україномовних”, повідомляє ресур КИД.

Власне, щоб переконатися в цьому, досить відкрити повне зібрання творів Т.Г.Шевченка. Перш ніж сідати писати гнівні заяви.

Коментарі вимкнені.