Безлад на вулиці Шептицького в Тернополі – загрожує життю тернополян

Про це свідчить трагедія, яка трапилася на цій вулиці минулого тижня. То хто ж у цьому винен?

Позашляховик, яким кермував керівник одного з тернопільських ВНЗ, переїхав вагітну жінку. Ненароджене дитя померло в лікарні. Потерпіла перебуває у важкому стані. Поки триває її лікування, міліція та інші компетентні структури шукають причину. Все ж, зрозуміло, що винуватицею залишається жінка, яка переходила вулицю у невстановленому місці. Та головних винуватців варто пошукати не у вуличному натовпі, а у кабінетах чиновників.

Необхідно звернути увагу на безлад, який панує на вулиці Шептицького. Тотальна несанкціонована торгівля, захаращені тротуари, хаотично припарковані автомобілі, ледь не посеред проїжджої частини кавказці зі своїми кавунами та цибулею, сморід і гамір. Виникає запитання: чи могла вагітна жінка адекватно оцінити ситуацію і згідно з правилами дорожнього руху перейти дорогу в такому хаосі? Напевно, ні.

Кореспондент «Свободи» вирішив поцікавитися, що ж там діється. Для більшості жителів регіону – це одна з найпопулярніших вулиць обласного центру. Центральний автовокзал – зовсім близько, а приміський взагалі розташований на цій вулиці. Для сільських жителів це ще й місце, де можна підзаробити, продавши урожай зі своїх городів. Навіть у понеділок – неринковий день – тут безліч людей. Чимало з них прямо на тротуарі торгують картоплею, помідорами чи іншими продуктами, а хто й скуповується тут. Усе відбувається стихійно. Люди, які кудись поспішають, часто вирішують обминути саморобні торгові лотки і йдуть проїжджою частиною вздовж вулиці Шептицького.

Можливо, там вирішила зробити і 30-річна жінка з Довжанки Тернопільського району. Та їй не пощастило. Водій вчасно не помітив її і… двічі переїхав. Люди ще й досі згадують цю трагедію. Одна з продавців розповідає своєму знайомому про нещасний випадок: «Подивись, це ось тут сталося. Він переїхав її двічі». Щоправда, продавець сама не розуміє, що і її можна вважати опосередкованим співвинуватцем цієї трагедії. Адже саме її несанкціонований лоток часто змушує людей виходити на дорогу під колеса автомобілів. І таких там десятки.

Щоранку працівники КП «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» збирають від 15 до 75 гривень з кожної нелегальної точки. «Я вже тут 20 років торгую, – розповідає ще одна учасниця стихійної торгівлі. – Кожного ранку до нас приходять контролери «із-за сітки» і збирають по 15 гривень». В іншому місці засмаглий кавказець на тротуарі розклав ледь не цілий магазин – кілька столів з кавунами, гора ящиків та ще й свій мікроавтобус припаркував. «Каждій день здесь стаю. Плачу 75 грівен, і стаю».

Керівник КП «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» Олег Фляк визнав факт збору коштів. Це, на його думку, передбачено у функціях, які поклала на них міська рада. Щодо визначення правомірності розміщення лотків, то це не є у їхній компетенції.

У Тернопільській міській раді не заперечують існування проблеми стихійної торгівлі. Прес-секретар муніципалітету Катерина Калуш розповіла, що під час усієї каденції теперішнього мера Сергія Надала ведеться робота щодо налагодження нормальної торгівлі. Для цього надали велику земельну ділянку під овочевий ярмарок. На сьогодні там більше сотні вільних місць. Та люди й надалі продовжують реалізовувати свою продукцію на тротуарах.

«Із 16 липня у місті розпочався місячник боротьби з несанкціонованою торгівлею, – розповів начальник управління муніципальної поліції міськради Сергій Волков. – Щодня з п’ятої години ранку наші працівники виходять на вулицю Шептицького. Ви не уявляєте, що там робиться! Продавців ще немає, але на їх місці купи сміття. Навіть щурі бігають. Ми демонтовуємо всі нелегальні торгові столи та піддони. Завантажуємо на вантажівки і вивозимо. Але на місці старих з’являються нові конструкції».

У своїх діях муніципали керуються ст. 152 Кодексу про адміністративні порушення, яка передбачає боротьбу із захаращенням території. Часто застосовують і профілактичні бесіди.

«За територією овочевого ярмарку твориться казна-що, – продовжив Сергій Волков. – Сьогодні одразу п’ять фур з кавунами виставили азербайджанці. Без будь-яких дозволів». Проблему стихійної торгівлі на вул. Шептицького він вбачає і у невпевнених діях міліції, яка не конфісковує продукцію.

«Правоохоронці просто бояться, що їм доведеться відшкодовувати збитки, якщо продукти харчування в кінцевому результаті зіпсуються, а суд визнає їхні дії неправомірними.

Словом, захаращеність тротуарів і справді могла призвести до наїзду на вагітну жінку. Адже там люди переходять дорогу, де захочуть», – підсумував Сергій Волков.

Андрій ВЕРБІЦЬКИЙ, Свобода

Коментарі вимкнені.