“Білоруси разом з Україною, у нас спільний ворог”

Про це казали білоруси, які взяли участь у відкритті виставки протестного плакату відомого білоруського художника Володимира Цеслєра в Кременецькому краєзнавчому музеї.

Низка плакатів, розміщених біля входу в музей, присвячена як змаганню білорусів за свободу в середині своїй країни, так і російсько-українській війні. В заході взяли участь співробітники краєзнавчого музею, а також студенти та викладачі Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка.



Гостями ж Кременця були Тетяна Гацура-Яворська – керівниця фестивалю документального кіно про права людини Watch Docs Belarus, а зараз ще і білоруська волонтерка в Україні, засновниця громадської організації «Ланка», яка займається реабілітацією поранених військових, та Андрій Мядвєдєв – журналіст білоруської редакції радіо Wnet, правозахисник, співробітник Правозахисного центру «Вясна».

Під час відкриття виставки відбувся показ двох короткометражних документальних фільмів – «Білорусь, медіа, революція» та «Сад пам’яті». Перший присвячений роботі білоруських журналістів підчас невдалої спроби революції в Білорусі в 2020 році. Другій – режисера Павла Неугодова про вшанування пам’яті загиблих захисників України через кінофестиваль «Сад пам’яті» та акцію з посадки дерев з такою ж назвою. Ці кінороботи представив керівник Тернопільської кінокомісії Володимир Ханас в рамках кіномарафону “Синьо-жовта стрічка”. Він же передав директору музею Андрію Левчуку декілька експонатів та книжок для музейного фонду Мандрівного фестивалю Docudays UA

Головна думка, яка звучала підчас заходу – це те, що в українців та білорусів дуже подібна та майже спільна історія. І через всю нашу спільну історію триває змагання наших народів за право жити вільно на своїй землі. І змагання це йде саме з імперською росією, яка і зараз намагається знищити Україну страшною війною, а Білорусь через свого ставленика – диктатора лукашенка.

 

Коментарі вимкнені.