Педагоги Тернопільщини зібралися разом, щоб помолитися

ya1_1Проща освітян, яка традиційно організовується з нагоди їхнього професійного свята, 24 вересня, знову зібрала на чудотворній зарваницькій землі педагогів Тернопільщини.

Паломництво розпочалося Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Владика Теодор (Мартинюк), Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ. Найщиріші вітання і вдячність від імені усієї освітянської спільноти Тернопілля Владиці складали вчителі колегіуму для дівчат “Знамення”.

У своїй проповіді Владика Теодор звернув увагу на значення Божої мудрості у праці педагога (1 Кр. 2, 6–9). «Саме педагогам Господь призначив Божу мудрість. Шлях до неї – простий і доступний кожному. Це щоденна щира молитва: молитва-подяка, молитва-прохання про благословення на сьогоднішній день, молитва за своїх учнів. Слово вчителя, як педагогічний інструмент має велику силу, адже проникає не тільки до розуму дитини, а й до серця. Це зерно, яке з часом проросте і дасть свій плід». Тому Владика також заохочував присутніх молитися і про мудрість слова, що є першою ознакою Божої мудрості.

У Літургії співслужили отці, які працюють у сфері католицького шкільництва, присутній був також о. Петро Майба, керівник напряму католицького шкільництва Комісії у справах освіти і виховання УГКЦ (м. Київ).

У прощі взяли участь представники влади: голова Тернопільської ОДА п. Степан Барна та його заступник п. Юрій Юрик, заступник голови Тернопільської обласної ради п. Любомир Крупа, начальник управління освіти і науки Тернопільської ОДА п. Ольга Хома. Шановним гостям були передані вітання від Архиєпископа та Митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія (Семенюка), а також вручено у подарунок ікони.

Особливу вдячність Владика Теодор висловив заступнику начальника управління освіти і науки п. Ганні Зварич за організацію та координацію прощі освітян і всіх професійних прощ до Зарваниці.

Приємною несподіванкою для прочан став лист-вітання Міністра освіти і науки України п. Лілії Гриневич. «Україна історично є частиною європейського християнського простору, тому реформування освіти вимагає приділити більшу увагу етично-моральним цінностям, – йшлося у привітанні.- Педагогу необхідно піклуватися про свій духовний світ, щоб кожного дня йти до дітей оновленими». Відтак Міністр побажала педагогам, щоб Бог на їхньому складному шляху служіння захистив їх від професійного вигорання, зміцнив сили, обдарував натхненням і невичерпним джерелом любові до дітей.

Після Богослужіння урочиста процесія вирушила до чудотворного джерела, де було освячено воду. Також освітяни взяли участь у Панахиді за героями Небесної Сотні та загиблими у війні на Сході України.

Прощу продовжила зустріч Владики Теодора з педагогами, на якій Єпископ поглибив тему Божої мудрості, розкрив сутність освіти, як Божого світла, наголосив на визначальній ролі молитви та Святих Тайн: Покаяння та Євхаристії на шляху до осягнення Божої мудрості, поділився особистим педагогічним досвідом і висловив велику вдячність вчителям за їхню жертовну працю.

Завершилося паломництво Хресною дорогою та молитвою перед Завраницькою чудотворною іконою у церкві Пресвятої Трійці.

Коментарі вимкнені.