Біженці, які кликали Путіна, до Тернополя не їдуть, – Ірина Жигунова

Не ставитися упереджено до переселенців закликає тернополян голова правління благодійного фонду «Вікно життя» Ірина Жигунова.

–       Найбільша проблема, яка перешкоджає прийому, розміщенню та гуманітарному забезпеченню переселенців, це їх негативний імідж, – розповідає пані Ірина. – Якщо вдасться її вирішити, то ми вирішимо проблему. Найперше люди дорікають їх, що вони самі накликали на себе біду. Всі, хто кликав Путіна поїхали давно в Росію та Крим. Я спілкувалася з 80% всіх біженців. Плітки, які поширюються в області про дитину-біженця, батько якої на Сході вбиває бандерівців, неправдиві. Це  підтвердили навіть працівники СБУ. Так само як східний регіон вірить у розіп’ятого хлопчика в Слов’янську, так само по Тернополю ходить байка про тата, заробляє гроші, вбиваючи західників.

За словами волонтерки, дуже часто чоловіки, які приїздять сюди, після того, як з ними провести роз’яснювальну роботу ідуть у воєнкомати або записуються у добровольчі батальйони, щоб захищати свій край. Також у області поселилися родини добровольців, які зараз воюють на Сході.

–       Зараз я зіштовхнулася з тим, що люди не хочуть допомагати продуктами біженцям, – розповідає пані Ірина. –  Потрібно вирішувати цю проблему негативного ставлення до переселенців, адже це дуже важливо у такий непростий час. До прикладу, діти-переселенці у Бірках регулярно чують привітання: «Москаляку на гуляку». Потрібно провести роз’яснювальну роботу у школах, релігійних громадах, аби люди  змінили своє ставлення до переселенців.

Ірина Жигунова розповідає, що дуже часто люди пропонують поселити біженців у приміщеннях абсолютно не пристосованих для проживання. Дехто сподівається, що держава відновить їм будівлю і зробить безкоштовний ремонт. До прикладу, один господар кілька разів дзвонив на гарячу лінію та вимагав поселити в його оселі біженців. Коли волонтери і сім’я приїхали, побачили, що на землі росте трава, а вікна вибиті.

Водночас волонтерка закликає ретельно перевіряти інформацію щодо людей, які переселяються. Адже серед них бувають псевдобіженці, гастролери або ті, які не хочуть повертатися додому після завершення бойових дій на місці їхнього постійного проживання. Пані Ірина зараз працює над тим, щоб створити єдиний реєстр шахраїв-гастролерів, щоб у інших областях могли їх швидко виявити.-1 thoughts on “Біженці, які кликали Путіна, до Тернополя не їдуть, – Ірина Жигунова

  • 14:35 | 4.09.2014 о 14:35
    Permalink

    коли б ЗМ1 не розповсюджували ненависть м1ж людьми, то цього н1коли б не було. Це виникло не так 1з народу. Воно запроваджено тим, коиу це виг1дно було. А в держав1, на жаль, н1хто не думае про моральне виховання. ! вся ця брехня, котра ллеться з телев1зора, з стор1нок газет, 1нтернету мае свое продовження в житт1. Укра1нськ1 ол1гархи в1д переповнення грошима сво1х рахунк1в 1 суперечками хто 1з них головн1ший розвязали на Укра1н1 бойню, а ви починаете в1рити, що це Рос1я. Ви ж люди з якимось р1внем 1нтелекту – невже ви не бачите, зв1джки це йде? Хто найманець американський, хто перед Америкою на кол1нах сто1ть -ви, доросл1 люди, роз1братися не можете, а д1тей вчите ненавист1 до тих. хто вас жал1е. хто дае вам роботу. Схамен1ться!

Коментарі вимкнені.