Блакитні ангелики подружили тернопільських діток із однолітками-аутистами

У Всесвітній день поширення інформації про аутизм тернопільські матусі організували заняття для здорових діток та особливих. А ще – зібрали кошти на подарунки та необхідні розвиваючі матеріали. Такий захід організували для того, щоб дітки-аутисти та їх мами могли бути почутими в соціумі, щоб поділилися своїми проблемами. Також це була чудова нагода батькам поговорити зі своїми здоровими дітками про явище “не такий, як інші”.

Бажаючих до спільної зустрічі було стільки, що провели аж два заняття для діток із розладами спектру аутизму та їх однолітків. Під наглядом волонтерів-психологів дітки гралися, малювали кольоровим піском. Також виготовили блакитних ангелів. А батьки у цей час ділилися своїми переживаннями в групі підтримки із психоконсультантом спілки “Дзвіночки” Валентиною Ковальчук.

Ідея народилася у керівника ТМГО «Спілка батьків дітей із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності “Дзвіночки” Наталі Міхеєвої, при традиційній підтримці адміністрації та учасників форуму «Сімейка» Школи щасливого материнства св.Анни. Саме двадцятеро форумчанок зібрали 1455 грн на подарунки для діток-аутистів: магнітні дощечки та розвиваючі матеріали. Кожен, хто зробив свій вклад у цей благодійний проект, отримав подарунок – безкоштовне запрошення на заняття у «Дзвіночки».

Учасниця форуму «Сімейка» Natalinda із синочком теж прийшли на зустріч, аби підтримати його однолітків. Готувалися завчасно, розмовляли з сином про дітей-аутистів, які можуть поводитися інакше, штурхнути чи крикнути, або не поділитися іграшкою.

–          Я дуже задоволена з того що долучилася до такої ініціативи, бо вважаю що в наш час це дуже потрібно! – ділиться враженнями Natalinda. – Перед заняттям готувала сина, розказувала про те що бувають різні хвороби, називала деякі симптоми. Тому він поспішав на зустріч, аби підтримати діток, щоб вони не почувалися самотніми. Проте я була вражена, коли після заняття він здивовано запитав: «Мамо, а що не було тих діток з аутизмом? Я нікого хворого не бачив!». Далі без коментарів…

Керівник Спілки батьків дітей із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності Наталя Міхеєва відзначила, наскільки важливою для особливих матусь є підтримка звичайних тернополян. Тому роботу групи підтримки вирішили продовжити і надалі.

–          Ми запрошуємо всіх мам і татів щосуботи о 14.00 за адресою по вул. 15 Квітня, 15. Група відкрита як для особливих мам, так і для звичайних, – повідомляють у «Дзвіночках». – Оплата чисто символічна – 10 грн (за оренду приміщення). Проте, якщо сім’я у скрутному фінансовому становищі – можна займатися безкоштовно.

Також, якщо є бажаючі приводити діток у групу із особливими дітками, то можна  зробити це, попередньо повідомивши Наталії Міхеєвій.

Вовк Любов, фото надані учасниками акції

 

Коментарі вимкнені.