Бюджет Тернопільщини був писаний “на коліні”

Загальний обсяг доходів в обласному бюджеті  на 2013 рік має складати 2 351 646,34 тис. гривень, видатків  – 2 353 966,84 гривень. Такі обсяги повинна була затвердити 45-та сесія Тернопільської обласної ради, розглянувши подання ОДА із врахуванням пропозицій постійної комісії обласної ради з питань бюджету. Її голова Олександр Стадник (“Наша Україна”) заявив, що процедура розгляду бюджету не була витриманою.

–          У найближчі дні, коли всі комісії розглянуть бюджет і, можливо, сформують свої пропозиції по його коригуванню, буде проведена бюджетна комісія, яка ці всі пропозиції об’єднає, і бюджет буде винесений на розгляд сесії і, думаю, прийнятий. Але ключовою нашою вимогою є те, що необхідно ввести депутатів, щоб обласна рада могла працювати, – каже Олександр Стадник.

Позиція фракції  “Нашої України” співзвучна із позицією фракцій ВО “Свобода” і УНП, які підписали угоду про спільні дії, наголошує Олександр Стадник.

Представник фракції УНП Віталій Шафранський посвідчує , що проект бюджету був прийнятий абияк.

–          Бюджетний процес – це просто назва. Насправді рівномірний розподіл надій і розчарувань. За 12 років свого депутатства я не пам’ятаю, щоб за 12 годин, а не за 24 був “на коліні” виписаний проект бюджету, були скликані депутати під приводом, що це спільне засідання комісій, не по блоках, як ми це завжди робили. Жодна профільна комісія не прийняла позитивного рішення по проекту бюджету, – говорить Віталій Шафранський.

Керівник фракції “Партії Регіонів” в обласній раді Павло Федик стверджує, що 24.12.12 бюджетна комісія не змогла обговорити бюджет 2013 року, оскільки  представники ВО “Свобода” на засідання не з’явились.

–          Повірте, багато депутатів нашої обласної ради будуть незадоволені тими процесами, які сьогодні нам вдається розпочинати в Тернопільській обласній раді завдяки адміністрації, – заявляє Павло Федик. – Ми хочемо зекономити значну кількість комунальних витрат, ми хочемо зекономити і зробити більш ефективною роботу комунальних установ обласної ради, привести в порядок штатні розписи, бо тих нещасних 20 мільйонів ми розбазарюємо де тільки можемо.  І це одна з тих неполітичних причин, через які не хочуть приймати бюджет.

Як уже повідомляв “Погляд”, фракція ВО “Свободи” у четвер, 27.12.12 о 10.00 ініціює бюджетні слухання, на які запросили представників ОДА, громадськості, керівників підприємств, ЗМІ. В.о. голови обласної ради Сергій Тарашевський плекає надію, що о цій порі розпочнеться сесія обласної ради, яка не відбулася через відсутність кворуму.

Новини Тернополя”Погляд”

Коментарі вимкнені.