Через крадіжки тернопільські дитсадки зачиняються вдень з середини

Сховати дітлахів від стороннього ока, зачинивши дитсадки із середини. Таке рішення прийняло більшість дошкільних закладів Тернополя. Відчиненими двері садків залишаються лише вранці, коли батьки приводять сюди дітлахів, та ввечері – коли забирають.

Про нововведення у дитячих закладах батьків повідомили ще на початку вересня. Бажання обмежити доступ сторонніх у приміщення садків частина тернополян пов’язала зі спробою викрадення дитини в одному із супермаркетів Тернополя. Хоча правоохоронні органи спростовують цю інформацію, мовляв, дитина у магазині загубилася сама, інформація про випадок наробила чимало переполоху, особливо серед молодих батьків. З’ясувати істинну причину закриття більшості садків з середини спробували журналісти «Номер один». Як з’ясувалося, версії тернополян та міського керівництва відрізняються.

За словами заступника міського голови Тернополя з гуманітарних питань Леоніда Бицюри, рішення про обмеження доступу у дошкільні заклади приймав кожен заклад самостійно. Централізованої вказівки від управління освіти та науки ТМР про закриття садків з середини упродовж дня не було. У жодному випадку нововведення у садках не пов’язане з інформацією про спробу викрадення дитини. Причина значно банальніша. Напередодні у дошкільних закладах було скоєно ряд крадіжок. Зокрема із дитячих роздягалень пропадали одяг та взуття. Щоб вберегти дитяче майно, адміністрація дитсадків прийняла рішення обмежити доступ сторонніх до  закладів. Першими на такий крок пішли садки, розташовані у тих мікрорайонах, де були скоєні крадіжки. Усі заклади обладнані дзвінком або кнопкою виклику, тому якщо батькам потрібно потрапити у садок посеред дня, нововведення не складуть для них жодних труднощів, каже Леонід Бицюра.

Загалом така практика існує у багатьох обласних центрах. Це пов’язано з неодноразовими спробами викрадення дітей з дитячих садків, які траплялися в Україні. Заради безпеки дітей адміністрації закладів намагаються обмежити доступ сторонніх до дошкільних закладів, – пише Номер один.

Коментарі вимкнені.