Через сміття Тернопільщину може підтопити
Лише захаращені сміттям потічки і невеличкі річки можуть спричинити цієї весни підтоплення городів чи й будівель, переконані в управлінні з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації. Про підтоплення через танення снігів і вихід річок з берегів на Тернопільщині мова не йде, каже влада. До прикладу, аби Дністер вийшов на заплави і почав підтоплювати південь області, рівень води у ньому має піднятись на чотири метри, а зараз він на нульовій позначці, тобто такий, який буває влітку. Тим часом лютнева відлига спричинила на Тернопіллі танення снігів і скресання криги, але вода в ріках не піднімається.
– Станом на 7 число в нас на внутрішніх ріках і також дністровський басейн – підйом води не спостерігається. В нас відкрився лід Нижнів і туди – Івано-Франківськ. В нас в області піднявся лід в районі Заліщик, Борщівщина ще під льодом. Внутрішні ріки – Серет, Стрипа, Збруч – вскрилися, на Збручі йде льодохід. Підйому води на сьогоднішній день немає, – розповідає начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації Василь Майка.
Іще кілька днів плюсової погоди і здутий та потрісканий лід на Дністрі в районі Заліщиків може піти льодоходом до Борщівщини і Новодністровської ГЕС, кажуть в управлінні з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації. Жодних проблем із льодоходом там не передбачають насамперед тому, що рівень води у Дністрі зараз нижчий за норму для такої пори року і суттєвого його підйому ближчим часом не прогнозують, бо суха від осені земля активно вбирає талу воду. Однак небезпеку можуть становити невеличкі потічки, захаращені сміттям. У містах і райцентрах, де є зливна каналізація, рятувальники радять почистити стічні решітки та отвори негайно.
– Потрібно на місцях сільським головам і мешканцям подивитися, щоб відвести воду з своїх дворів, щоб не було локальних підтоплень господарських будівель, а в низинах, може, частково і житлових приміщень. Оце треба зараз негайно звернути увагу. Хочу звернути увагу на роботу комунальних служб міста Тернополя і райцентрів щодо пропуску талих вод. Треба очищати решітки прийомні, тому що можуть бути локальні підтоплення, – каже Василь Майка.
Загалом же погода на Тернопільщині для танення снігів без наслідків зараз, як і торік, сприятлива, вважають рятувальники і пригадують, що десять останніх років танення снігу і льодохід на Дністрі та інших ріках минали на Тернопіллі без ексцесів. Та якби що – до несподіванок, запевняє влада, – готові.
– Пока загрози немає на сьогоднішній день. Всі гідропости працюють в штатному режимі, інформація надається щоденна, всі засоби, які повинні бути, приведені в готовність. В нас в грудні на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки був затверджений план дій органів управління цивільного захисту під час пропуску талих вод та льодоходу, 20 лютого планується заслухати звіт про виконання даного плану: будуть звітувати всі керівники, голови райдержадміністрацій; створена робоча група, яка починаючи з 11 числа і до 20 лютого буде перевіряти наявність і стан гідроспоруд області, – пояснив Василь Майка. ТВ-4
Коментарі вимкнені.