«Чеські Четверги» у тернопільській книгарні

cheskyi_chetver_ternНа перегляд фільму Роберта Кірхгофа «Випадок Церванової», який відбудеться 16 червня в рамках «ЧЕських ЧЕтвергів», запрошує тернопільська книгарня «Є». 

У липні 1976 року в Братиславі сталося вбивство молодої студентки-медика Лудміли Церванової. Цей випадок, який і через відстань часу в Словаччині викликає пристрасті та полеміку, досі супроводжує багато питань. Незвичайність цієї кримінальної справи була спричинена тим, що Лудміла Церванова була донькою підполковника авіації Людовіта Цервана, важливої особи тодішнього режиму. Тому цією справою займалася не лише звичайна кримінальна поліція, а й таємна (Державна безпека).

У цей час справою зацікавився словацький режисер і сценарист зі світовим ім’ям Роберт Кірхгоф (1968). Над цим фільмом він працював вісім років. Як каже сам режисер, він не намагався реконструювати кримінальну справу, а хотів створити універсальний образ «злочину й кари». Тому автор розуміє фільм не як пошук убивць чи доведення їх невинності. Метою було показати механізми функціонування юстиції: «Ця безкінечна заплутана справа є певною мірою історією нашої країни, владних структур, вона переконливо показує період чехословацької нормалізації, який навіть після свого завершення продовжує існувати попри натиск часу і зміни в суспільстві».

Початок – о 18.30. Фільм буде показано мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Джерело: “Часопис

Коментарі вимкнені.