Чому депутати перешкоджають громаді села на Тернопільщині перейменувати вулицю на честь Героїв Небесної Сотні

Жителі села Різдвяни, що на Тернопільщині, готові висловити недовіру своїм депутатам. Люди обурені, що ті не підтримують рішення громади назвати одну із вулиць на честь полеглих на Майдані. Відтак громада взялася самовільно встановлювати у селі нові таблички.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:010 на телеканалі ZIK).

Уже більш року тому мешканці села Різдвяни Теребовлянського району вирішили перейменувати одну із вулиць на честь Героїв Небесної Сотні. Місцевий житель Петро Панасюк навіть власним коштом замовив пам‘ятник і таблички з назвою вулиці.

«Тоді я відразу ж звернувся до секретаря сільради. Однак, майже півроку мені так ніхто нічого і не відповів», – каже пан Петро.

У свою чергу голова сільради Іван Галанжій пояснює: ініціативи депутати не підтримали, бо з їхнього села на Майдані ніхто не загинув. До того ж, про це не попередили заздалегідь. Однак люди розповідають, що голову сільради на віче щодо перейменування запрошували, та він не прийшов.

«Потрібно було прийти до сільської ради, депутати би вирішили підтримувати пропозицію чи ні. Адже тепер не так вже й просто міняти всі документи на Небесну сотню», – бідкається Іван Галанжій.

Водночас селяни переконують: назвати вулицю на честь героїв, які віддали своє життя на Майдані, було б для них честю.

«Це правильна ідея. Адже Небесна сотня – Герої, які полягли за справедливість у нашій країні. Що з того, що ніхто із місцевих не загинув? Невже обов‘язково, щоб хтось мав померти?», – дивуються місцеві.

Натомість депутати сільради навіть не поставили цього питання на розгляд сесії. А коли селяни наполягли, рішення таки розглянули. На вимогу депутатів люди зібрали необхідну кількість підписів. Селяни погрожують: якщо процес перейменування гальмуватимуть, перекриють дорогу до села.

Коментарі вимкнені.