Чим загрожує Тернопільщині неприйняття бюджету

– Хто персонально візьме на себе відповідальність, що з 1 січня жодна швидка в області не зможе виїхати до хворих? – запитує гуманітарний заступник губернатора Петро Гоч 28 грудня. – А ми нічого для цієї служби профінансувати без бюджету не зможемо…

Так само через відсутність бюджету на Тернопіллі з 1 січня припинять виплачувати соціальні допомоги інвалідам, ветеранам УПА та іншим пільговикам. Навіть Тернопільська експериментальна школа мистецтв може припинити існування, наголошує пан Гоч. Бо на її фінансування треба закласти кошти. До того ж, решту потреб краю фінансуватимуть за формулою 1/12 від витрат у 2012-му. А ці суми значно менші, ніж показники, внесені у проект бюджету-2012 (див. коментар унизу! – прим. ред.).

– Вузькопартійні інтереси стають сьогодні вище добра жителів краю, – продовжує він. – Тому я маю надію, що здоровий глузд переможе і власні амбіції депутати відкинуть.

Події останнього часу, на його думку, чітко демонструють, хто саботує прийняття бюджету і з яких причин. Вони, як натякнув чиновник, – чітко політичні.

– Як на мене працевлаштування однієї людини, яка й так має непогану посаду, не має робити заручниками тисячі жителів Тернопілля, – каже він. – Бюджет не потрібен Хоптяну, ні Гочу, ні адміністрації. Він потрібен жителям Тернопільської області.

На доказ своєї версії Петро Гоч нагадав, що Тернопільська міська рада одноголосно (!) і за рекордні терміни ухвалила бюджет. Адже там не було політичних причин. Уся сесія завершилася за 40 хвилин. Причому ніхто не висував претензій до того, що не проводили бюджетних громадських слухань.

– До бюджету, за великим рахунком, у ВО “Свобода” гне було жодних реальних претензій, бо ми не отримали пропозицій – звідти забрати гроші і передати туди тощо, – додає він. – Були лише розмови. Хоча всі начальники управлінь цілком серйозно поставилися до своєї роботи і доповідали як депутатам у комісіях, так і на громадських слуханнях.

Відтак чиновник припустив, що свободівці схаменуться і ще до Нового року погодяться ухвалити бюджет-2013. В. о. заступника голови облради Сергій Тарашевський припустив, що сесія з вірогідністю у 30% відбудеться ще 29 грудня!

Коментар

Василь ГЕЦЬКО, заступник голови Тернопільської обладміністрації:

– Порівняно з 2012-им роком доходи і видатки місцевих бюджетів, відповідно й області, будуть збільшені на 624 млн грн, або на 15,3%. Дотації вирівнювання збільшаться на 190 млн грн, субвенції з Державного бюджету – на 363,3 млн грн. Держава як допомагала, так і допомагає Тернопільській області. Весені зміни до бюджетного законодавства дозволять наростити видатки так званого “другого кошика” обласного бюджету за рахунок плати за ліцензії, сертифікати та державну реєстрацію.

Всі фахівці обладміністрації працювали над кошторисом впродовж місяця. Звісно, бюджет-2013 – не ідеальний, як і попередні. Але він кращий за бюджет минулого року. Зрештою, ми можемо за результатами І кварталу вносити зміни.

20 хвилин

Коментарі вимкнені.