Чим завершиться реорганізація Тернопільської районної лікарні?

Серед рішень 18 сесії Тернопільської районної ради  від 27 липня 2018 року – ’’Про припинення юридичної особи – комунального закладу Тернопільської районної ради ’’Тернопільське районне територіальне медичне об’єднання’’. Проте заклад не ліквідовано, а лише припинено юридичну особу шляхом поділу на два підприємства: комунальне некомерційне підприємство Тернопільської районної ради ’’Тернопільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги’’та комунальне  некомерційне підприємство Тернопільської районної ради ’’Тернопільська центральна районна лікарня’’.Чи на часі ця реорганізація і чи не постраждають працівники закладу та пацієнти у розмові з в.о. головного лікаря КЗ ТРР ’’ТРТМО’’ Іваном Трачем.

Якщо уважно вивчити рішення сесії районної ради, то бачимо, що юридична адреса вашого закладу – Тернопільська область, Тернопільський район, селище ВеликіБірки. Хоча раніше ваша приписка була у Тернополі. З чим пов’язана цязміна?

Наш заклад – комунальний заклад районної ради, і ми фінансуємося з районного бюджету, тому логічно стоїть питання наповнення цього бюджету. За законодавством податки сплачуються за місцем реєстрації  і за місцем здійснення діяльності. Оскільки у нас у Великих Бірках є стаціонар, відповідно ми змінили свою юридичну адресу.

Рішенням 17 сесії районної ради від 4 травня 2018 року депутати дали згоду на припинення діяльності невідкладної медичної допомоги у складі комунального закладу Тернопільської районної ради ’’Тернопільське районне територіальне медичне об’єднання’’. То тепер жителі району залишилися без швидких допомог?

Ні, це не так. Коли створювався обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, у нас було шість бригад швидкої допомоги. Чотири бригади ми передали у Центр, а дві бригади невідкладної медичної допомоги залишилися у нас . Проте ці швидкі, які ми передали, знаходилися у селах  району – у Великому Глибочку, Великих Бірках, Мишковичах і Баворові. Очікується, що при реформі зміниться фінансування. Зараз ми є розпорядниками коштів, а коли вже буде два підприємства,то будемо отримувачами коштів. Фінансування невідкладної медичної допомоги у рекомендаціях Міністерства охорони здоров’я не передбачено. А це 5 млн грн. у рік йшло лише на дві бригади невідкладної медичної допомоги. На сесії районної ради було прийнято рішення ’’Про згоду на припинення діяльності невідкладної медичної допомоги  в складікомунального закладу Тернопільської районної ради ’’Тернопільське районне територіальне медичне об’єднання’’. Керівництво району – голова РДА Олександр Похилий та голова райради Андрій Галайко – наголошувало на сприянні у працевлаштуванні працівників, які потрапили під скорочення.95 % відсотків людей, які працювали у нас на невідкладній допомозі, працевлаштовано: хтось залишився у нас, когось перевели у Центр, лише окремі стали на облік центрів зайнятості. На сьогодні у районі базується п’ять екстрених бригад швидкої допомоги  і обслуговуються ті дільниці районів,за якими вони закріплені.В об’єднанні ми залишили одинавтомобіль швидкої з двома водіями, яку закріпили за приймальним відділенням для різних потреб – завезти хворого на консультацію до обласної лікарні чи на МРТ чи привезти консультанта.

Отож це не ліквідація, а реорганізація об’єднання. Які підприємства у результаті створять?

Рішенням сесії районної ради буде створено  комунальне некомерційне підприємство Тернопільської районної ради ’’Тернопільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги’’, куди увійдуть всі амбулаторії та ФАПи (це первинна допомога ),та комунальне  некомерційне підприємство Тернопільської районної ради ’’Тернопільська центральна районна лікарня’’, де залишається поліклініка і стаціонарні відділення, які знаходяться  у Великих Бірках, у Великому Глибочку, у Мишковичах ( це вторинна допомога).

У чому плюси такої реорганізації?

Перш за все це вимоги медичної реформи. Поки маємо перехідний період до 2020 року. У цьому році завершується створення ’’первинки’’. Повинен пройти певний період, щоб вона отримала ліцензію і заключила договір з Національною службою здоров’я , яка буде фінансувати декларації, які уклали сімейні лікарі. У 2019 році повинна завершитися реорганізація ’’вторинки’’. Тому 2019-ий ми працюємо за старими умовами – фінансуємося за медичною субвенцією. А у 2020 році вступаємо у реформу на ’’вторинці’’. Тобто’’ первинка’’ через сімейного лікаря буде направляти пацієнтів до вузьких спеціалістів вторинної медичної допомоги.

Зараз ми працюємо над виготовленням Статутів  і вже на наступній сесії районної ради плануємо ці два підприємства зареєструвати. Алгоритм, як ми повинні працювати, виписаний Міністерством. Поки ми нікого не скорочуємо і працюємо для людей без змін.

Дякую за розмову.

Розмовляла Руслана Стасишин

Джерело: Хата 

Коментарі вимкнені.