День пам’яті жертв голодоморів був проведений на Тернопільщині (фото)

22 листопада 2014 року у військовому містечку Скали-Подільської,  на площі біля фігурки Божої Матері, відбулися нічні чування на спогад за загиблими від голодоморів та політичних репресій.

О десятій годині вечора люди з лампадками, свічками та вервечками прийшли помолитись за душі безвинно убитих, а також за загиблих Героїв Майдану та воїнів АТО.

Молитовний захід тривав дві з половиною години. Люди взяли участь у поминальній Панахиді, Молебні до Богородиці та Ісусовій молитві, прийняли до своїх душ науки священиків: о.Володимира Строгуша, (священика римо-католицької парафії) та о.Василя Германюка (священика греко-католицької парафії), паломники цієї молитви послухали про часи геноциду саме у нашій місцевості з розповіді вчителя історії Оксани Ундерко, також присутні помолились вервечку з розважаннями Славних таїнств, яку вели аніматори УГКЦ Скали-Подільської в намірі за військових в АТО, медиків, волонтерів та благодійників.

Багато кому було незвично спостерігати таке дійство у пізній порі та саме в цьому полягав глибокий зміст задуму. Молитва була приурочена великій трагедії всього українського народу і вимагала жертовності. Адже одна справа помолитись в теплій хаті чи зійтись за дня на коротку молитву, до чого ми звикли, а інша – пожертвувати суботнім вечором, обмеживши розважальні та відпочинкові заходи в цей день чи відірвати себе від сну, щоб поставити лампадку і в тривалій молитві засвідчити розуміння терпінь української нації та прийти на молитву, незважаючи на холод і втому. Важливо було також показати молоді, якої, з Божого благословення, прийшло чимало, що вечір можна провести не лише в барах чи на дискотеках, а й у спільній молитві. Приємно було бачити як молоді люди, які приїжджали звідусіль розважитись до молодіжного розважального комплексу «Ренесанс», побачивши спільну молитву, відразу ж долучались до неї.

Загалом молитовний схід пройшов у дусі духовного єднання та солідарності. Хотілося б висловити подяку усім, хто взяв участь та організовував нічні чування, адже Ісус Христос, як сказано у Біблії, полюбляв саме вечірню молитву. Також подяка селищному голові Черепію Любомиру за підтримку ініціативи й забезпечення охорони порядку.

Єднаймося у спільній молитві, у будь який час, за будь яких обставин – і тоді жоден ворог нас не здолає.

 

Ініціатор заходу – Червоноока Аліна.

Коментарі вимкнені.