“Деякі лікарі освоюють кошти, аж тирса летить” – Валентина Хоптяна хвилюють гроші медицини

Інформуючи колегію ОДА про хід виконання обласної програми запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань, начальник головного управління охорони здоров’я ОДА Михайло Буртняк не готувався відповідати на запитання голови ОДА про освоєння бюджетних коштів у медицині краю.

–          Я знаю, що деякі лікарі їх освоюють, аж тирса летить, – повідав правду Валентин Антонович. – Найближчим часом по декому ми вам скажем, як освоюють.

Погодившись та вловивши думку шефа, М.Буртняк почав було звітувати про реконструкцію обласного перинатального центру, повідомивши, що наразі отримано тільки 7,7 млн. грн. із належних 37-ми, відтак пан Буртняк звернувся до Казначейства.

–          Ми тільки недавно почали реконструкцію. Торік ми то проект розглядали, то на сесії три місяці приймали, то ще якась там зараза була. Цього року, якщо ми не освоїмо коштів, нам ніхто цього не пробачить, – перебив В.Хоптян.

–          Ми обов’язково використаємо 37 млн., тільки хай дадуть фінансування, – попросив М.Буртняк.

Очільник області доручив своєму І заступнику М. Головачу та начальнику ГУОЗ М.Буртняку особисто проконтролювати витрати, аж до якості плитки і її викладення.

–          Як сказав Президент, “контроліруємо” гроші не тоді, коли їх вкрали, а щоб їх не вкрали, – резюмував В.Хоптян.

Утім, п.Головач і п.Буртняк не тільки оглядатимуть особисто кожну плитку, а й контролюватимуть якість і сертифікацію обладнання, яке надійде в оновлений перинатальний центр.

До слова, М.Буртняк повідомив, що 2 млн.грн.  на суперобладнання перинатального пожертвує Фонд Пінчука, а в онкодиспансер  з дня на день надійде чеський гомеотерапевтичний  апарат вартістю 10 млн. грн. і сучасний комп’ютерний томограф, його спонсор – Фонд Ахметова.

В.Хоптян порадив також М.Буртняку “подякувати” колегам з університетської лікарні за те, що з нею не сталося того, що відбулося з лікарнею у Заліщиках, наголосивши, що у цій лікарні мав бути реалізований 2-й етап проекту (Заліщицька ЦРЛ була реконструйована за гроші Д.Фірташа, – прим. авт.) Очільник ОДА запропонував змінити керівництво університетської лікарні.

Новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.