“Дні українського кіно” вперше пройдуть у Тернополі

«Дні українського кіно» вперше відбудуться в Тернополі. У день відкриття фестивалю, двадцять восьмого вересня, глядачам покажуть український фільм, який сьогодні є номінантом на Оскар «ТойХтоПройшовКрізьВогонь». В рамках заходу, разом із режисером стрічки Михайлом Іллєнком, наше місто відвідають також імениті актори.

Михайло Іллєнко, кінорежисер: «показники у фільма дуже хороші, він дуже азартно пішов у прокаті, його дуже охоче зустріли і це було видно, але на практиці, виявилося, що мало екранів в Україні. Ну, наприклад, в Чехії, десять мільйонів, наскільки я знаю, мешканців на тисячу екранів, у нас населення, ну там різні цифри – сорок п’ять, а екранів у нас триста вісімдесят, щось таке»

«Дні українського кіно» триватимуть три дні. Після відкриття у Тернополі, кіностічки покажуть у Кременці, а урочисте закриття заходу проходитиме у мальовничому Збаражі, де усі бажаючі зможуть переглянути реставровану копію фільму Олександра Довженка «Земля» у супроводі музичного колективу.

Андрій Халпахчі, генеральний директор Міжнародного кінофестивалю «Молодість»: «коли збираються ось так люди, коли можна і поговорити, і дітей з собою взяти, які десь бавляться, і дивитися кіно, треба це робити»

Загалом на фестивалі покажуть п’ять кінокартин. Але родзинкою все ж стане перший український прокатний фільм, знятий за часи нашої незалежності «ТойХтоПройшовКрізьВогонь». Сьогодні стрічка навіть йде на найпрестижнішу нагороду – «Оскар».

Михайло Іллєнко, кінорежисер: «це не просто, це така своєрідна така підготовка має бути, серйозна, яка вимагає грошей ну принаймі хоча б для того, щоб поїхали актори туди, двоє-троє»

Мета проведення кінофестивалю «Дні українського кіно» на Тернопільщині – це популяризація вітчизняного кіно, як сучасного, так і класичного, каже ІНТБ.

Коментарі вимкнені.