Добродомов: попри публічну обіцянку голова ДФС не пояснив, де взяв гроші на чартер за 50 тис. євро

Народний депутат України, секретар Антикорупційного комітету ВРУ, лідер партії «Громадський рух «Народний контроль» Дмитро Добродомов вимагає від голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова відзвітувати за свій переліт чартерним рейсом за понад 50 тис. євро.
Так, 11-го вересня у прямому ефірі програми «Шустер Live» нардеп озвучив інформацію про розкішний вояж чиновника з Києва до Баку. Також Добродомов передав у руки присутньому на програмі пану Насірову копію відповідного депутатського звернення. Натомість голова ДФС на всю країну пообіцяв надати всі документи щодо свого польоту до Комітету з питань запобігання і протидії корупції ВРУ.
Утім жодних пояснень Антикорупційний комітет так і не отримав. Тож Дмитро Добродомов надіслав офіційне звернення Насірова із проханням дотриматися обіцянки і зрештою надати документи.
«Станом на 22.09.2015 року зазначені матеріали ні до Комітету, ні на моє ім`я не надходили», – зазначив у зверненні лідер партії «Громадський рух «Народний контроль».
Тим часом Державна авіаційна служба України повідомила Дмитра Добродомова, що літак, на якому подорожував Роман Насіров, належить австрійській авіакомпанії MJet GmbH, а заявку на політ подавала кіпрська компанія ITP Avia Group, яка має філію в Україні.
Ще раніше Дмитро Добродомов вимагав від Генпрокурора України Віктора Шокіна перевірити інформацію про захмарний по ціні переліт Романа Насірова, у разі її підтвердження внести заяву до ЄРДР та розпочати кримінальне провадження. Та у своїй відповіді ГПУ зазначила, що не вважає за потрібне розпочати слідство, а чекає на службову перевірку від Уряду.
Нагадаємо, 13 червня цьогоріч з Баку до Києва прилетів чартерним рейсом літак, на борту якого був Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.
Як зазначив у депутатському зверненні до ГПУ Дмитро Добродомов, літак Gulfstream G550 є бізнес-джетом високого представницького класу, середньою вартістю близько 50 млн. доларів США. Рейс на такому трансконтинентальному судні коштує понад 50 тис. євро.
«Переліт держслужбовця на такому повітряному судні викликає чимало запитань», – наголосив народний депутат.
Раніше, після депутатського звернення Дмитра Добродомова, ГПУ відкрила провадження проти керівництва «Ошадбанку» за політ до Варшави. Так, у травні цього року «обрана» делегація від цієї фінансової установи полетіла чартерним рейсом у Варшаву на фінал Ліги Європи з футболу. Вояж здійснювався через приватну компанію «Аеростар», де найдешевший політ вартує 0,7 млн гривень без урахування аеропортових зборів і оренди VIP-залів.
На борту літака були голова банку Андрій Пишний із дружиною Людмилою, його заступники Анатолій Барсуков, Євген Драчко, Ірина Земцова, Андрій Стецевич та Антон Тютюн, а також Голова наглядової ради Роман Греба і колишній член наглядової ради Світлана Войцеховська. Загалом до Варшави спецрейсом полетіло15 пасажирів, а на зворотному шляху в Україну у літаку було вже 27 осіб.
«Після мого депутатського звернення Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження. Слідчі встановили, що представники «Ощадбанку» зловживали службовим становищем, діяли умисно та з особистих корисливих мотивів. Усупереч інтересам служби вони одержали від юридичних осіб приватного права дохід у вигляді оплати послуг авіаперельотів Київ – Варшава – Київ на загальну суму 459 тис грн. Діяння посадовців Ощадбанку кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 ККУ – зловживання владою або службовим становищем», – розповів Дмитро Добродомов.
За аналогічні дії у липні Верховна Рада відправила у відставку Міністра екології та природних ресурсів Ігоря Шевченка. Він 6 червня цього року, коли палала нафтобаза у Василькові, приватним літаком в особистих справах вилетів до Дрездена. Повернувся 8-го червня з Ніцци у Київ приватним літаком олігарха-нардепа Олександра Онищенка.

Коментарі вимкнені.