Епопея у «справі Ігоря Вардинця» триває

На 15.00 год. 3 листопада ц.р. у Тернопільському міськрайонному суді було призначено чергове судове засідання щодо застосування запобіжного заходу головному лікарю Тернопільського районного територіального медичного об’єднання Ігорю Вардинцю, якого підозрюють у кримінальній справі. Однак, суд не відбувся, оголосили, що суддя перебуває на іншому засіданні. Про дату чергового розгляду справи наразі невідомо. Того дня підтримати Ігоря Вардинця у суд прийшли його колеги по роботі, працівники Тернопільського районного територіального медичного об’єднання, журналісти, громадські активісти, родичі.

Як повідомив адвокат Ігоря Вардинця Олег Шрам, ще 19 квітня 2015 року прокуратура Тернопільської області звернулася до Тернопільського міськрайонного суду з клопотанням про застосування до Ігоря Вардинця запобіжного заходу. Відповідно до ст. 186 Кримінально-процесуального кодексу України, це клопотання повинно бути розглянутим впродовж 72 годин. Незважаючи на визначений законом термін, клопотання “розглядають” дотепер — вже сьомий місяць. “Через порушення термінів розгляду клопотання та подану Ігорем Вардинцем скаргу до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, у жовтні ц. р. задоволена заява про відвід попереднього судді, відтак справу передано іншому судді — Ларисі Володимирівні Делікатній, яка і призначила судовий розгляд на 3 листопада ц. р., — каже Олег Шрам. — Суддя мала невідкладно розглянути справу та задовольнити або відмовити у клопотанні про застосування запобіжного заходу до Ігоря Вардинця. Звісно, як сторона захисту, я б наполягав на відмові у застосуванні запобіжного заходу, оскільки протягом останніх семи місяців мій підзахисний у важкому стані здоров’я, у нього високий кардіологічний ризик, тому участь у судових засіданнях та проведення слідчих дій щодо нього категорично заборонені. Крім того, протягом вказаних семи місяців він не вчиняв жодних дій, які, згідно з законодавством України, є підставою для обрання запобіжного заходу. За час розслідування кримінального провадження Ігор Вардинець переніс три інфаркти, спровоковані незаконними діями працівників міліції. За цими фактами подано заяви про злочини, де Ігор Вардинець визнаний потерпілим, однак ці розслідування затягують”.

За словами Олега Шрама, останній інфаркт в Ігоря Степановича стався 22 серпня ц. р., коли працівники міліції безпідставно та всупереч нормам законодавства оголосили його в розшук, а потім затримали і доставили до райвідділу міліції в м. Києві. Понад дві години не допускали до нього лікарів, що призвело до чергового інфаркту, який уже п’ятий в історії хвороби Ігоря Вардинця. Наразі він знаходиться на стаціонарному лікуванні “Інституту кардіології імені академіка М. Д. Стражеска”. “Таким тривалим розглядом клопотання про обрання запобіжного заходу правоохоронці та суд фактично вчиняють тортури та катування щодо Ігоря Вардинця, оскільки тим самим не дають змоги провести необхідне лікування в обраному ним медичному закладі, чим порушують право людини на життя та здоров’я”, — сказав Олег Шрам.

Ірина ЮРКО.

Коментарі вимкнені.