«Єврейська община» не вірить, що у Тернополі побудують пам’ятник євреям

У Тернополі може з’явитися пам’ятник з українським гербом та зіркою Давида. Встановити монумент Жидівському пробойовому куреню Української Галицької Армії пропонує «Тризуб». Як на таку ідею відреагувала тернопільська «Єврейська община», журналістам телеканалу дізнатися не вдалося. Телефон керівника організації Ігоря Банзерука не відповідає, на роботі повідомили, що він закордоном, а ніхто інший прокоментувати задум із пам’ятником не може. За словами голови оргкомітету з цього питання, підтримки в «Єврейської общини» ініціатори не знайшли.

Іван Сута, член ВО «Тризуб», голова оргкомітету з питань встановлення пам’ятника Жидівському куреню:

«Ніби не вірять, що таке можуть зробити, це тернопільська «Єврейська община». Я не знайомий офіційно зараз в даний час з керівником цієї тернопільської громадської організації, але я думаю, що ми разом з оргкомітетом з ним зустрінемося. Перше, з ким я консультувався з цього питання, це була Жанна Миколаївна Колба, дружина відомого Мартина Фаллєра. Вона дуже позитивно до цього віднеслася, сказала, що вона допоможе».

Натомість встановлення пам’ятника погодили в управлінні культури Тернопільської облдержадміністрації. Розраховують тризубівці й на підтримку від міської влади, незважаючи на те, яка партія займає сьогодні більшість у мерії.

Іван Сута, член ВО «Тризуб», голова оргкомітету з питань встановлення пам’ятника Жидівському куреню:

«Я думаю, що націоналісти націоналістів зрозуміють. Саму ідею подав Дмитро Ярош. Ми розуміємо, що ця річ потрібна. І я думаю, що нас вони зрозуміють».

Журналістам телеканалу ІНТБ в мерії повідомили, що ініціатори мали б передусім поцікавитися в тернополян, чи потрібен їм такий пам’ятник. Самі очільники міста вважають, потрібно монтувати постаменти в першу чергу українським героям.

Приблизну вартість пам’ятника ще не розрахували, каже Іван Сута. Вона залежить від матеріалу та форми постаменту. Сьогодні в столичному Інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну розробляють варіанти монументу. Далі планують виставити їх на голосування в Інтернет. А також обговорити із громадськістю. Встановити пам’ятник вирішили біля Центральної районної лікарні на стику бульвару Шевченка та вулиці Острозького.

Іван Сута, член ВО «Тризуб», голова оргкомітету з питань встановлення пам’ятника Жидівському куреню:

«Ми дуже добре знаємо ціну землі в Тернополі. Я маю на увазі не те, скільки вона коштує, а те, що практично всі місця, де б можна було щось поставити, є зайняті. З другого боку, будь-який пам’ятник повинен бути так, щоб він не заважав рухові і т.д. Але є ще історична тяглість цієї ідеї».

Історична основа в тому, що поруч – будівля філармонії, раніше – Український Народний дім, який зводили за кошти українців. А в приміщенні районної лікарні колись була «Жидівська лічниця», побудована за гроші єврейської громади. Тому доцільно було б, каже Іван Сута, встановити пам’ятник Жидівському пробойовому куреню саме між цими будівлями.

ІНТБ

Коментарі вимкнені.