«Європа з Тернополем навіть поруч не стоїть», – вважає естонський спортсмен (відео)

Росіянин Юрій Суворов (47 р.) у Тернополі на Чемпіонаті світу з водно-моторного спорту представляв команду Естонії, бо живе в тій країні. Він розповів «Погляду», що приїжджав до Тернополя ще за часів СРСР – у 80-их роках – подивитися на змагання з водно-моторного спорту. Тоді вперше побачив міжнародні змагання на човнах класу F500 і «закохався» у такі «боліди». Тепер, ось уже 33 роки втілює в життя свою дитячу мрію.

Каже, що з того часу, коли був тут востаннє, Тернопіль дуже змінився.

–         Там вагалі пейзаж італійський, – показує на «Дружбу», – будиночки такі гарні. Ну, видно, що є ще старі будівлі, але ті, що нові, точно кажу – Італія.

Заробляє гроші на човен 12 годин на добу

Гроші на утримання човна Юрій заробляє сам. Каже, що працює без вихідних, по 12 годин на добу, тому має уже третю дружину – дві попередні не витримали такого ритму життя.

А ще ділиться з «Поглядом», що для того, аби керувати таким човном – водійських прав не треба. Але пілот повинен мати чуття в руках і використовувати грубу фізичну силу, адже човен має 200 кінських сил, і їх потрібно втримати за допомогою одного лише керма.

–         Хоча, є у водно-моторному спорті і жінки, – посміхається естонський спортсмен Юрій Суворов. – Он, німкиня у нас виступала – 25 років… Щоправда, вона на цілу голову вища від мене.

Чемпіонат у Тернополі кращий, ніж у європейських країнах

У Тернополі Юрій змагався у класі найпотужніших човнів – класу F500, і враження від перегонів у нього позитивні. Спортсмен також хвалив організацію Чемпіонату світу в Тернополі.

– Хороші перегони, місце хороше. Організація – чудова. Навіть Європа поруч не стоїть! Молодці! – емоційно ділиться Юрій Суворов. – Якщо наступного року матиму гроші, аби придбати візу, то обов’язково приїду ще. Виступив я у Тернополі добре, як на свій рівень. Адже спонсора у мне нема і я роблю все сам – човен зібрав фактично власноруч, мотор також.

Юрій розповів, що команди він не має, бо це дорого – близько 150 доларів в місяць. Тому, зазвичай, просить про поміч друзів, або інших спортсменів, що приїжджають на змагання. У Тернополі в нього утворилася інтернаціональна команда: йому допомогали спортсмени з Росії та з Латвії.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.