Файне місто очима художників

Унікальне видання “Художники про Тернопіль” презентували у картинній галереї обласної Спілки художників. До альбому-каталогу увійшли роботи понад тридцяти майстрів пензля.
Книгу видала міська влада в рамках програми розвитку туризму нашого краю. Творці сподіваються, вона не лише нагадає тернополянам про красу рідного міста, а й стане чудовим посібником для туристів.
Упорядкування та робота над збіркою тривали протягом кількох місяців. Своє бачення Тернополя представили як молоді, так уже і добре відомі митці.
“Вперше за 20 років у нас з’явилась перша ластівка, яка об’єднала всіх художників Тернополя. Це видання соціального спрямування. Воно має на меті започаткувати випуск інших книг з цього проекту, а саме: “Поети про Тернопіль”, “Скульптурні особливості Тернополя”, “Сакральні пам’ятки архітектури в Тернополі” і так далі. Тобто таким чином ми хочемо відійти від “совкового” підходу, який існував донині”, — розповів Олександр Смик.
За словами тернопільських діячів мистецтва, “Художники про Тернопіль” — чи не єдине вартісне видання про наше місто за останні 20 років. Відповідно, така ідея комусь може здатися незвичною та недосконалою. Тому розробники будуть раді будь-якій оцінці їхнього творіння — як позитивній, так і негативній.
Координатор проекту, депутат Тернопільської міської ради Михайло Окаринський під час презентації зазначив: “У цій книзі зображений Тернопіль, яким його бачать художники. Воно презентуватиме наше місто універсальною мовою мистецтва, зрозумілою для людей з усього світу”.
Примірники книги “Художники про Тернопіль” передадуть у бібліотеки та навчальні заклади міста.
До слова, водночас з презентацією у картинній галереї відкрили виставку “Сусіди”, на якій представлено 105 робіт художників з 9 областей України, – пише Місто.

Коментарі вимкнені.