Голову Великогаївської громади просять зберегти від руйнування унікальну архітектурну пам’ятку

Жителі села Грабовець, котре належить до Великогаївської об’єднаної територіальної громади Тернопільської області, просять голову громади Олега Андрійовича Кохмана зберегти унікальну архітектурну пам’ятку, якій більше 100 років і яка нині у вкрай занедбаному стані.

– Пане Олеже Андрійовичу, звертаюся до Вас, як до очільника Великогаївської об’єднаної територіальної громади з приводу сприяння й організації порятунку від остаточної руйнації об’єкта культурної спадщини нашого краю, збудованого 130 років тому в селі Грабівці, котре належить до Великогаївської територіальної громади.  Впевнена, що жителі села й громади підтримають й не залишаться байдужими до реставрації і відновлення цієї архітектурної пам’ятки, – йдеться у зверненні жительки села Грабовець Марії Зубик.

Гарна архітектура й цікаве розміщення цієї споруди, на думку мешканців села, дає можливість створити у ньому Музей історії побуту їхньої місцевості чи іншої тематики. Або відкрити творчий Центр розвитку дітей і молоді з можливістю проведення різноманітних майстер-класів та інших заходів.

На сьогодні відповіді на ініціативу жителів Грабівця з боку керівництва Великогаївської громади ще не має. Зі свої сторони зауважимо, що реконструкція подібного роду історично-архітектурних об’єктів є дороговартісною, тому, можливо, варто подумати не лише за бюджетне фінансування, а й грантові кошти міжнародних донорів.    

Джерело: Тижневик “Номер один”

Коментарі вимкнені.