Газ став причиною біди у тернопільській сімї

12 березня о 23:00 надійшов виклик про те, що в місті Тернопіль внаслідок несправності витяжної системи газової колонки отруїлись чадним газом 3-є осіб 1989, 1987, 2015 року народження.

До уваги Тернополя

Чадний газ (оксид вуглецю) – надзвичайно небезпечний, адже ним легко отруїтися. Його не можна відчути: він безбарвний і не має запаху. Головна його небезпека полягає в тому, що цей газ через легені (!) швидко проникає в клітини крові, заміняє кисень, що міститься в еритроцитах. Унаслідок цього в організмі виникає кисневе голодування (гіпоксія)

Отруєння може статися під час роботи бензинових двигунів, при згорянні природного газу, при пожежах та на деяких промислових підприємствах. Велика кількість смертельних випадків стається в закритих приміщеннях з відсутньою вентиляцією, наприклад, у гаражах

При незначній концентрації чадного газу виникають головний біль, нудота, блювота, загальна слабкість, непритомність

Тяжкий ступінь гострого отруєння чадним газом характеризується розвитком коматозного стану з порушенням серцевої діяльності й дихання. Іноді з’являються ерітематозні плями з пухирцями, токсична пневмонія, набряки легень, навіть може статися інфаркт міокарда.

Ознаки та симптоми отруєння чадним газом: головний біль, нудота, задуха, потьмарення свідомості, м’язова слабкість, червоний колір обличчя, тривала дія чадного газу може призвести до смерті.

Коментарі вимкнені.