Голова тернопільської ОДА Олег Сиротюк не хоче контролю громади?

Голова ГО РБТ Віталій Сороколіт від Ядра подав голові ОДА Олегу Сиротюку скаргу на порушення норм Конституції України щодо права громадян здійснювати контроль за діяльністю влади:

Відподно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. N 996 громадські ради є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю.
Згідно Положення про Громадську раду при Тернопільській обласній державній адміністрації основною формою роботи громадської ради є засідання, що проводяться у разі потреби, але не рідше ніж один раз на квартал.
Аналіз діяльності громадської ради, яка була створена при Тернопільській обласній державній адміністрації відповідним розпорядженням голови Тернопільській обласній державній адміністрації, вказує на те, що супереч Положення про Громадську раду при Тернопільській обласній державній адміністрації, Громадська рада не провела жодного засідання.
На підставі вищенаведеного, з метою забезпечення дотримання норм Конституції України щодо прав громадян та громадських об’єднань, відповідно до повноважень та основних завдань місцевих державних адміністрацій визначених ст.2 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», просимо:
1. Видати розпорядження, яким скасувати відповідне розпорядження голови Тернопільській обласній державній адміністрації про затвердження персонального складу Громадської ради при Тернопільській обласній державній адміністрації, у зв’язку із недотриманням впродовж тривалого часу членами громадської ради вимог Положення про Громадську раду при Тернопільській обласній державній адміністрації щодо періодичності проведення засідань громадської ради.
2. Видати розпорядження, яким оголосити про створення ініціативної групи для підготовки та проведення установчих зборів по створенню Громадської ради при Тернопільській обласній державній адміністрації із числа активних громадських об’єднань.
Група активних позапартійних громадських організацій, які входять до неформального Об’єднання заради громади «Ядро» заявляє про готовність взяти на себе обов’язки ініціативної групи з підготовки та проведення установчих зборів нової громадської ради при Тернопільській обласній державній адміністрації у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. N 996.

02 жовтня 2014 року

Громадська спілка «Рада бізнесу Тернопілля» В.І. Сороколіт

Громадська організація
«Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан» І.В. Василів

Тернопільське громадське формування
з охорони громадського порядку
«Самооборона Майдану» Ю.М. Моргун

Тернопільська обласна громадська організація
«Майдан Тернопіль» Б.В. Брич

Громадський люстраційний комітет Тернополя Т.О. Герман
Тернопільська правозахисна група В.П. Шевченко

Коментарі вимкнені.