Головко пропонує доплачувати українським вчителям за престижність
Ряд народних депутатів зареєстрували законопроект №2142 щодо підвищення рівня престижності педагогічної праці.
Ця ініціатива викликана тим, що постановою кабміну було суттєво змінено умови оплати праці педагогічних працівників дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації та інших навчальних закладів і установ освіти, що погіршує умови праці зазначеної категорії працівників. Зокрема, змінено розмір надбавок педагогічним працівникам за престижність праці з фіксованого – 20 та 50 відсотків посадового окладу відповідно на так званий гнучкий – від 0 до 20 чи 50 відсотків.
“Представники педагогічних колективів скаржаться на те, що такі нововведення погіршили умови оплати праці освітян. Вони наголошують на тому, що вказані розміри доплат педагогічним працівникам не можуть коливатися в межах від 0 до 20 чи 50 відсотків ставки заробітної плати, оскільки кожен із педагогів, на якого покладено відповідні обов’язки, виконує однакову за змістом та обсягом роботу, тому оплату за її виконання треба встановлювати у фіксованому розмірі”, – зазначає співавтор законопроекту Михайло Головко.
Метою ухвалення цього Закону є забезпечення невідкладної соціальної підтримки і захисту педагогічних, науково-педагогічних працівників та інших категорій працівників навчальних закладів і установ незалежно від їх підпорядкування, які провадять культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну, методичну діяльність тощо.
“Вже сьогодні наслідком виконання зазначених постанов Кабміну на місцях є зниження і так невисокого рівня життя освітян, що призвело до значного невдоволення у трудових колективах. Саме тому, ми пропонуємо на законодавчому рівні закріпити встановлення надбавок за престижність праці у фіксованому розмірі – 20 та 50 відсотків посадового окладу”, – підкреслив свободівець Михайло Головко
Коментарі вимкнені.