Як тернополянам подолати інстинкт самознищення

Доброго недільного вечора, файномістяни!

Тиждень, що минув, – добре, що минув. Аж говорити про нього не хочеться. Але, попри важкі новини і тривогу, що минулі сім днів, буквально висіла в повітрі, було в нас і трохи новин добрих, трохи кумедних, а ще трохи відверто пацаватих. Цього тижня, поки Нацбанк і Уряд трясли курсом доляра, а Генпрокуратура з делікатного постукування Президента трясла Єфремова, Чечетова, Гонтарєву і Яценюка, наш мудрий народ розпоров матраци ,розв`язав панчохи і заходився “трусити”супермаркети. Чим немало здивував трясунів від влади і гендлярів-торговців свою купівельною спроможністю.

Реакція останніх не забарилася. Ринок запідозрив, що в панчохах ще є достатньо золото-валютних резервів – і ціни підскочили , як Сергій Бубка з жердиною. Уряд вирішив не пасти задніх. Тож , порівнявши кубатуру середньостатистичного матраца з середнім арифметичним споживчого кошика, пообіцяв заокруглити комунальні тарифи до середньо-неможливого їх платити. Загалом, всі оті спортивні ігрища привели до того, що Генпрокуратурі вдалося “витрусити” лише Чечетова. І то з вікна. Решта спортсменів взяли курс на довгу дистанцію.

А от супермаркети народ, таки розтрусив. Такого оновлення товару там не відбувалося давно. Всі задоволені і щасливі. Крім волонтерів, адже завдяки цим панчішним закупівлям, необхідні для армії товари здорожчали. Але я от кажу їм: дівчата, не хвилюйтесь: в усіх супермаркетах є камери спостереження. Так що: всі, хто набрав по 10 банок олії, 20 пачок солі і мішок гречки – автоматично вважаються волонтерами!

Добру та незвичну справу хтось задумав з отим народним праймерізом «100 кращих тернополян»!
Але ось ким вважати тих, хто до участі у ньому, м’яко кажучи, специфічних кандидатур – я не знаю. От відкриваю той сайт http://top100.te.ua – і в мене дежавю. Серед сумлінних і працьовитих людей, серед подвижників, волонтерів, Героїв і просто порядних тернополян, як щупальця спрута – перефарбовані двадцять раз партфункціонери, корумповані чиновники, аферисти і «лічності» для рубрики «їх розшукує міліція».
От є в нас щось таке, як інстинкт самознищення. Ген якийсь, чи що? Всі кричимо, що хочемо змін і тут же робимо все, аби ці зміни задушити в зародкові. А мені от хотілось би, як і організатором цього опитування, щоб люди не полінувались проголосувати за дійсно кращих людей і цей рейтинг на краплиночку вплинув на зміни наших, так би мовити, прогнивших еліт.
Особисто я не побоялася б довірити Тернопіль Лілі Мусіхіній, хоч вона і впирається, бо так – письменниця. Але ж все можна поєднати при хорошій команді. Я б тішилась, якби медицину в місті очолила Галина Андріївна Матвійків. Чесно: я не зустрічала кращого спеціаліста в своїй непростій сфері і людини з такими духовними і моральними якостями. В нас є багато хороших і відповідальних людей. І, може, б за умови, що ми їх підтримали у владу, нам би не розказували, що дороги ремонтує 17 бригад. А ямковість на них поступово переростає в траншейність і окопність. Може, тоді ми б не спостерігали задекларовану омолоджувальну обрізку дерев у вигляді винищення цілих старих паркових зелених зон.
Той народний праймеріз для нас – це як спосіб показати новим незаплямованим хорошим людям наскільки сильно ми б хотіли щоб вони не побоялись забруднитись владою, політикою, чиновницькими посадами. Бо нашо їм та багнюка якщо ми навіть їх про це не просимо?
Є таке хороше слово: якби. Воно є основоположним для цілої ментальної сфери українців. Якбитології. То така наука, котра повинна би вивчати, що могло б статись, якби в певні історичні періоди українцям хватило б витримки, згуртованості і клепки в голові, аби втримати те, що вдається здобути.

Ой, щось я про сумне… Давайте про веселе будем. От що може бути веселішим, ніж весна? А вона вже прийшла. Першими її відчули комунальники. І заходились прибирати підвали. Якого тільки антикваріату вони звідти не виносять! В нас, наприклад, знайшли диван, котрий назвали “8 марта”.. На вигляд то звичайний старенький диван зеленого кольору. Але за роки стояння в підвалі, він так щедро покрився жовтим сирим грибком, що став нагадувати суцільне полотно мімози. А от в сусідньому будинку знайшли лабораторію по виготовленню чогось. Справді: чогось, адже власника всіх тих реторт, спиртовок і колб не знайшли досі. А що вже ті комунальники березневих солістів розколошкали! Співають, – аж за душу бере! Просили тато, просили мама… На весілля гукають. Котяче. Весна! Березень. Милуємось первоцвітами, збираємо цілющий сік березовий (бажано без м`якушу) , радіємо теплому сонечку. І платимо в маршрутках по 3 грн.

Все буде добре!

Коментарі вимкнені.