Хто і для чого знову встановлює намет на тернопільському майдані (фото)

18 березня, близько 19.30 біля пам’ятника Незалежності у Тернополі знову встановлювали штабний намет. Нагадаємо, минуло лише кілька днів, як звідси забрали великий намет Штабу національного спротиву, на якому писало ГО “Майдан” і в якому працювали волонтери Євромайдану. 

Хто і для чого знову розбиває тут “штаб” ми запитали у активних хлопців, які забивали кілки в землю клумб та натягували брезент на альпінштоки. Молоді хлопці направили нас до “головного” – члена УНА-УНСО Олексія Станька. Його ми знайшли біля головного входу в намет, в оточенні молоді – здебільшого “бритоголових” хлопців (років десять тому ми схожих на них називали скінхедами – прим.авт.). Олексій пояснив, що це – члени УНА-УНСО, згодом у них будуть шеврони, які засвідчують приналежність до організації. Він каже, що зараз просто “люди поприїжджали з навчання”, тому дехто у формі, а дехто без форми.

Також він прокоментував, що відбувається на Тернопільському майдані зараз  – проти ночі.

– Сьогодні до Тернополя завітали представники Херсонської Самооборони – у нас була прес-конференція. Вони займаються розподілом теплої спідньої білизни, потрібних речей, медикаментів та продуктів харчування для наших воєнних частин в Криму. Тепер у Тернополі цим будуть займатися такі громадські організації, як УНСО, Самооборона – котра від Парубія, і ще ряд інших оганізацій. Ми не маєм відношення, і Богу дякувати, що не маєм відношення до Штабу національного спротиву (який очолює Володимир Стаюра – прим. ред.), який зарекомендував себе не з кращої сторони при Революції в Києві. Люди, які були на київському Майдані не особливо задоволені їхньою працею, тому звернулися до нас. Не хочу зараз робити ніяких наклепів, хоч мені й називали конкретні фамілії.

За словами Олексія Станько, усі зібрані та необхідні речі звідси будуть відправляти на Херсон по мірі надходження. Він каже, що там є польова кухня, тому людям потрібні елементарні продукти, на зразок картоплі чи крупи.

– Кожного дня звідти (з Херсону –  пим.ред.) Самооборона буде контактувати з військомом та надсилатиме нам список потрібних речей. Сьогодні нам сказали, що у наших військових частинах є необхідність у білизні, а також у теплих балаклавах – люди стоять по 12 годин на посту.

При потребі, бочки і дрова для майдану в Тернополі забезпечуватиме УНА-УНСО, каже Олексій. Він стверджує, що є маса людей, які готові їм у цьому допомогати.

Коментар Самооборони Тернопілля

Після слів Олексія Станько про те, що збором необхідних речей в нововстановленому наметі займатимуться громадські організацї, в тому числі й Самооборона, яку в Тернополі очолює Іван Ковалик, “Погляд” звернувся за коментарем і до Івана. Той впевнено заявив, що Самооборона Тернопільської області, яка підпорядковується безпосередньо А.Парубію з Києва, не має ніякого стосунку до встановлення даного намету та збору будь-яких речей, ліків чи коштів у цьому наметі.

Дозволу в міської ради хлопці з УНА-УНСО не питали

До слова, представники УНА-УНСО не подали відповідне звернення у міську раду про те, що планують встановлювати на майдані штабний намет. Олексій Станько каже, що УНСО не буде “ходити на поклони” до міських чиновників і ніяких звернень та дозволів питати не буде.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

-1 thoughts on “Хто і для чого знову встановлює намет на тернопільському майдані (фото)

 • 22:22 | 18.03.2014 о 22:22
  Permalink

  Ті, хто мали змогу трохи поспілкуватись з цим Льошою, могли переконатись, що в цього хлопчика повна каша в голові. Чує моє серце, що все закінчиться тим, що тризубівці йому поламають руки-ноги.

 • 23:02 | 18.03.2014 о 23:02
  Permalink

  Казали хлопці з Самооборони, що всю зиму Станько крутився в Тернополі, і в Київ носа не висовував, щоб по ньому ніхто не стукнув часом.

  Але він і в Тернополі умудрився схопити від когось в чоло.

Коментарі вимкнені.