Хто у Тернополі хотів заробити на озелененні та не вийшло

Центр протидії корупції оскаржував тендер на озеленення та висадку квітів, організований Тернопільською міськрадою. Ціна тендеру становить понад 8 млн грн. Однак, схоже, у тендері взяли участь компанії, які попередньо домовилися. Звернулися до Антимонопольного комітету України із проханням перевірити змову між учасниками закупівлі. В Антимонопольному комітеті провели перевірку та оштрафували змовників на загальну суму в понад 200 тисяч гривень.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради проводило тендер на озеленення та висадку квітів

Наші гроші. Львів писали, що під час вказаного тендеру були ознаки змови учасників, зокрема, ДП “ОЗЕЛЕНЕННЯ”, ТОВ “Компанія-“Авангард” та ТДВ “ЗЕЛЕНЕ ГОСПОДАРСТВО”.

Так, фірми завантажили довідки, які мали б бути у довільній формі, з однаковим змістом, розташуванням тексту тощо.

Майже усі документи учасників створені на одному і тому ж пристрої. Документи навіть мають однакові плями та цятки.

Безпосередньо під час аукціону пропозиція ТОВ “Компанія-“Авангард” під час трьох раундів аукціону не змінювалася, що означає відсутність дійсного бажання у ТОВ “Компанія-“Авангард” стати переможцем закупівлі.

ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ СПРАВИ:

Враховуючи зазначене вище, Центр протидії корупці:

  1. Звернувся в АМКУ з проханням провести дослідження на предмет наявності чи відсутності порушення законодавства про захист економічної конкуренції у діях учасників торгів.
    Листом від 12.04.2019 Тернопільське ОТВ АМКУ повідомило, що відділенням 11.04.2019 після проведеного дослідження розпочато розгляд справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
  2. 08 серпня 2019 Адмінколегією Тернопільського ОТВ АМКУ прийнято рішення,  яким визнано вчинення змови під час вищенаведеної та інших закупівель, накладено штрафи на ТДВ “Зелене господарство” 69 151 грн, на ДП “Озеленення” ТДВ “Зелене господарство” – 115 354 грн,  на ТОВ “Компанія – Авангард” – 31 410 грн та ще на одного учасника –  ФОП Корильчук Б.Ф.  – 1 402 грн. Також їм тепер заборонено 3 роки брати участь у тендерах.
    Листом від 09.08.2019 Тернопільське ОТВ АМКУ повідомило ГО “ЦПК” про вказане рішення Адмінколегії.

Коментарі вимкнені.